Magabiztos játékkal nyerte meg a forduló rangadóját a Fradi

Az OTP Bank Liga negyedik fordulójában a Videoton FC hazai pályán fogadta az eddig száz százalékos mérleggel rendelkező Ferencvárost. A találkozó végkimenetelét alapvetően befolyásolta Vinícius 35. percben történt kiállítása, melynek következtében a Fradi 3-1 arányú győzelmet aratott. A Videoton egy héten belül a Bajnokok Ligája selejtezője után a bajnokságban is kulcsfontosságú meccset veszített el.
2015.08.08. 22:20 |
KÉPGALÉRIA a találkozóról
 A BATE Boriszov ellen elszenvedett Bajnokok Ligája vereséget – és kiesést – a Ferencváros labdarúgócsapatával szemben igyekezett feledtetni a Videoton FC. Bernard Casoni, a hazaiak mestere a Danilovics - Heffler, Vinícius, Lang, Szolnoki - Gyurcsó, Luijckx, Kovács, Pátkai - Ivanovski, Soumah összetételű kezdőcsapatot küldte pályára az FTC ellen. A két együttes eddig 86 alkalommal találkozott egymással az első osztályban, a statisztika pedig nyomasztó Fradi-fölényt mutatott: 40 FTC győzelem mellett 24-szer végeztek döntetlenre a csapatok, míg 22 alkalommal a Vidi tudott nyerni. Alapvetően két okból várhatta nagyobb önbizalommal a mostani rangadót a Ferencváros. Egyrészt a Videoton 1994 óta csak egyszer tudta pályaválasztóként legyőzni a Ferencvárost tizennyolc kísérletből, másrészt Geráék zsinórban három győzelemmel kezdték a bajnokságot.
 Az FTC jogosan pályázik az idei szezonban a bajnoki elsőségre, ennek szellemében alaposan bekezdett Thomas Doll együttese. A harmadik percben Varga Rolandot ugratták ki, akinek lövését Szolnoki blokkolta, majd a lecsorgóból Lamah veszélyes próbálkozását is hárították a Vidi védői. A 11. percben aztán szinte a semmiből, egy öngóllal szereztek vezetést a fővárosiak: egy kiugratást követően Böde tört kapura, a Vidi kapusa még idejében elpöckölte előle a labdát, amely azonban a visszafutó Hefflerről a hazaiak kapujába csorgott. A balszerencsés jelenet után is támadásban maradt a Ferencváros, a 25. percben Lamah baloldali visszagurítását az üresen érkező Varga bombázta fölé 11 méterről.
 Az ivószünet után, a 34. percben Gera mesterien ugratta ki a jobb oldalon felfutó Vargát, aki alaposan megnézte magának a hosszún érkező Bödét, a beadása azonban túlságosan mélyre sikeredett, így Danilovics könnyedén megkaparintotta a játékszert. A 35. percben aztán borzalmasan nehéz helyzetbe hozta saját csapatát Vinícius. Egy felpasszolt labdát Böde remekül fedezett le, a Videoton hátvédje pedig hátulról felrúgta. Andó-Szabó Sándor játékvezető előbb teljesen jogosan felmutatta a sárga lapot, majd a brazil védő felindultan a bíró felé rontott. S miután nagy valószínűség szerint nem Arany János legszebb verseit szavalta el, felmutatta neki a piros lapot. A kiállítást követően maga a Videoton kapusa, Danilovics is számon kérte az esetet Viníciuson.
 Hat perccel később Ramirez életveszélyes baloldali centerezéséről maradt le kevéssel Varga. A 44. minutumban Ivanovszki tört előre a baloldalon, majd 13 méterről leadott lövését bravúrral védte Dibusz. A hosszabbítás első percében aztán egyöntetűen ugrott talpra a hazai tábor, miután egy kezezésgyanús esetnél Andó-Szabó erélyesen továbbot intett. A hátralevő időben már nem változott az eredmény, így egygólos vendég előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Az emberhátrány ellenére a szünetben kockáztatott Bernard Casoni és Feczesin Róbert személyében támadót küldött a pályára. A második játékrész első percében rögtön Videoton helyzetet jegyezhettünk fel: Gyurcsó 17 méteres lövését vetődve fogta Dibusz. A taktikai húzás jól láthatóan bevált, hiszen az 49. percben egyenlített a Videoton! Szolnoki viharzott el a baloldalon, majd középre passzolt labdáját Dibusz Ivanovszki elé ütötte, aki zseniálisan emelt 10 méterről a kapuba. Három perccel később Ramirez kínálta meg egy bombával Danilovicsot, aki szögletre mentett.
 Az 57. percben aztán megint megszerezte a vezetést a Fradi. Dilaver a jobb oldalról élesen középre passzolt, Danilovics éppen Böde elé ütötte a labdát, aki köszönte szépen és a jobb alsóba lőtt estében. A gól jól láthatóan megfogta a Vidit, a 60. percben Varga szögletét kifejelték, Hajnal pedig kapásból tüzelt a bal alsó felé, de Danilovics ezúttal résen volt és hárítani tudott. A 72. percben Ivanovszkit szöktette pazarul Oliveira, a macedón támadó egy csel után lőtt 18 méterről, Dibusz azonban játszi könnyedséggel védett. A 75. percben kecsegtető helyről végezhetett el szabadrúgást 16 méterre a kaputól a Fradi, Leandro nyesését gond nélkül fogta Danilovics.
 Az utolsó negyedórában Thomas Doll remekül keverte a kártyákat, és még inkább megszilárdította csapata védekezését, melyben oroszlánrészt játszott Nagy Dominik és Gyömbér Gábor beállítása. A biztonsági játék mellett még arra is maradt energiája a Fradinak, hogy bevigye a mindent eldöntő gólt a 81. percben. Hajnal kiválóan adott be a jobb oldalról, Böde Dániel pedig mintha csak edzésen lenne, előrevetődve bólintott a bal alsó sarokba. A Videoton nagy akarattal játszott a mérkőzésen, és ameddig lehetett, tartotta magát, de Vinícius kiállítását nem bírta el a jó erőkből álló Ferencvárossal szemben. Szombati sikerével a Ferencváros huszonnégy mérkőzésre hizlalta veretlenségi sorozatát, míg a Videoton már a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban – ebből a másodikat otthon.

Videoton FC - Ferencvárosi Torna Club 1-3 (0-1)
G.: Ivanovszki, ill. Heffler (öngól), Böde 2