-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Magyar befizetési mérleg és pályázati tevékenység az EU-ban
A magyar nemzeti hozzájárulás az Európai Unió költségvetéséhez 106,7 milliárd forint, miközben a magyar államkincstár számláján 171,4 milliárd forint uniós támogatást írtak jóvá 2004-ben, amelynek egy része nem államháztartási bevétel - közölte EU Ügyekért Felelős Tárca Nélküli Minisztérium. A pályázati tevékenység objektív megítélését segítve a Nemzeti Fejlesztési Hivatal vállalta, hogy eddigi adatközlését kiegészítve a jövőben a szakértők igényei által indokoltnak tartott adatsorokat is közli honlapján, rendszeresen frissítve azokat.
A magyar nemzeti hozzájárulás az Európai Unió költségvetéséhez 106,7 milliárd forint, miközben a magyar államkincstár számláján 171,4 milliárd forint uniós támogatást írtak jóvá 2004-ben, amelynek egy része nem államháztartási bevétel - közölte EU Ügyekért Felelős Tárca Nélküli Minisztérium.
A négy parlamenti párt szakértőivel Baráth Etele európai ügyekért felelős tárcanélküli miniszter a pályázati rendszer működési tapasztalatairól folytatott megbeszélésen az ellenzék képviselője a magyar hozzájáruláshoz még mintegy 26 milliárd forint vámbefizetést tart indokoltnak hozzászámolni.
A közlemény konstruktívnak minősíti a megbeszélést, amelyen a résztvevők egyetértettek abban, hogy közös, pártpolitikán felül álló érdek az EU-s pályázati rendszer hazai sikere
A dokumentum szerint ennek érdekében áttekintették a pályázati rendszer működését, illetve az azzal kapcsolatban felmerülő elégedetlenségek okait. Az ellenzék képviselői sürgették a rendszer továbbfejlesztését, és vállalták, hogy javaslataikkal támogatják a pályázati eljárások gyorsítását és egyszerűsítését. Így megegyezés született, hogy az erre vonatkozó terveket a Nemzeti Fejlesztési Hivatal tíz napon belül elküldi az egyeztetésen megjelent szakértőknek, akik saját javaslataikkal egészítik ki azokat.
A pályázati tevékenység objektív megítélését segítve a Nemzeti Fejlesztési Hivatal vállalta, hogy eddigi adatközlését kiegészítve a jövőben a szakértők igényei által indokoltnak tartott adatsorokat is közli honlapján, rendszeresen frissítve azokat.