Magyar nyertese is van az idén a Fiatal Európai Kutatók Díjának

 A szaglás idegrendszeri alapjainak megértése területén kifejtett tudományos munkájával egy magyar tudós is elnyerte a fiatal európai kutatók számára kiírt pályázatot. Nusser Zoltán, az Magyar Tudományos Akadémia Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének kutatója nyerte el az idén a fiatal európai kutatók számára kiírt európai pályázatot. Nusser Zoltán az elmúlt tíz évben több mint harminc konferencián volt meghívott előadó és 23 tanszéki szemináriumot tartott 15 országban.

2005.11.10. 07:31 |
 A szaglás idegrendszeri alapjainak megértése területén kifejtett tudományos munkájával egy magyar is elnyerte a fiatal európai kutatók számára kiírt pályázatot. 

 Nusser Zoltán, az Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének kutatója is elnyerte az idén a fiatal európai kutatók számára kiírt európai pályázatot. A rendkívül komoly anyagi támogatással járó Fiatal Európai Kutatók Díját szerdán vehette át Budapesten Magyar Bálint oktatási minisztertől. 

 Az európai fiatal kutatói pályázatot az Európai Tudományos Alapok Vezetőinek Szervezete az Európai Tudományos Alapítvánnyal közösen hirdette meg. A pályázat 25 nyertese öt évre minimum 750 ezer, maximum 1,2 millió euró támogatásban részesül. A támogatásnak az a célja, hogy a fiatal tudós saját kutatói csoportot kialakítva öt éven át dolgozhasson egy európai kutatóintézetben.   

 A magyar tudós a szaglás idegrendszeri alapjainak megértése területén kifejtett tudományos munkájával került az idei nyertesek közé. Nusser Zoltán 1968-ban született Bonyhádon, ahol általános iskolai és középiskolai tanulmányait is folytatta. 1987-ben felvételt nyert a budapesti állatorvosi egyetemre. Az egyetem befejezése után 1992-ben az Oxford Egyetemen a Hertford College vette fel doktorandusz diákjai közé. Neurobiológiát tanult. 1998-tól Los Angelesben a Kalifornia Egyetem Neurológia Tanszékén folytatta élettani kutatásait. 
2000 nyarán hazatért Magyarországra, s az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetében megalapította a Celluláris Idegélettan Laboratóriumot. Jelenleg egy német és egy amerikai, valamint egy angol szervezet ösztöndíjában részesül.   

 A Közép-Európai Tehetségkutató Alapítvány Talentum 2002. évi Akadémiai Díjának nyertese ugyanebben az évben megszerezte az Magyar Tudományos Akadémia doktora címet. Az elmúlt tíz évben több mint harminc konferencián volt meghívott előadó és 23 tanszéki szemináriumot tartott 15 országban.