-
Ezek lesznek a 2025-ös hosszúhétvégék - két ünnep is szombatra esik majd
Öt alkalommal örülhetünk hosszú hétvégéknek 2025-ben, ugyanakkor lesz több olyan ünnepünk, amely szombatra esik. Áthelyezett munkanapokra háromszor kell számítani, egy alkalommal tavasszal, egyszer ősszel, egyszer pedig télen.
2025.01.01. -
Már megvásárolhatók a matricák
Már megvásárolhatók a 2025-re érvényes országos és vármegyei autópálya-matricák – közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.
2024.12.30. -
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16.
Magyar sürgetés az üvegházgáz-kibocsátás csökkentésére
A globális klímaváltozásnak Magyarországra nézve jelentős hatásai lesznek - hangsúlyozta Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter Londonban, a brit Munkáspárt csütörtök esti tanácskozásán. A magyar minisztert a megbeszélésre Elliot Morley, munkáspárti képviselő hívta meg, aki egyben Nagy-Britannia környezetvédelmi minisztere is.
Persányi Miklós előadásában rámutatott, hogy a zöldtárca támogatásával már elindult egy olyan kutatási program, amely azt vizsgálja, hogy Magyarország mit tehet a globális klímaváltozás hatásainak kivédésére. Emellett egy másik hazai vizsgálat arra keres választ, hogy az üvegházgáz-kibocsátást miként lehetne kordában tartani. A magyar miniszter elmondta, hogy világviszonylatban az üvegházhatású gázok kibocsátása folyamatosan nő. Ezt a folyamatot meg kellene állítani, és vissza kellene fordítani. Ennek érdekében a tárcavezető nemzetközi szintű tárgyalásokat sürgetett.
A probléma az egész világot érinti, ezért megegyezést kell találni azon országokkal, amelyek még nem ratifikálták a Kiotói Jegyzőkönyvet. Így lehetőség szerint el kell érni, hogy az Egyesült Államok, illetve a feltörekvő gazdaságú dél-ázsiai és dél-amerikai országok is bekapcsolódjanak a szabályozásba. A miniszter fontosnak tartja, hogy a kibővült Európai Unión belül is kialakuljon egy határozott, közös álláspont. Szükség van arra, hogy világos legyen, mit akar és mit tehet a közösség a globális klímaváltozás hatásainak mérséklésére.
A munkáspárti rendezvény célja, hogy megismertesse az érintett képviselőkkel a brit uniós elnökség környezetvédelmi prioritásait. Ezen belül kiemelt helyen szerepel a globális éghajlatváltozás. A cél az üvegházhatású gázkibocsátások csökkentése, az EU szerepének ebben való erősítése, illetve további nemzetközi tárgyalások elősegítése. Mivel a Kiotói Jegyzőkönyv 2012-ig lesz érvényben, ezért az Európai Unió már most azt vizsgálja, hogy milyen szabályozást lehet találni az ezt követő időszakra. A vitaindítónak szánt tanácskozásra a magyar mellett a svéd környezetvédelmi minisztert is meghívták.