-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Magyarok Kenyere - vetőmagot is küldenek a kárpátaljai gazdálkodóknak
A vetőmagadomány átadására az Aranybulla Zrt. székesfehérvári telephelyén került sor, a tervek szerint a legnehezebb sorban élő és tevékenykedő kárpátaljai gazdálkodók számára juttatják el.
Tizenegyedik évébe lépett a Magyarok Kenyere jótékonysági kezdeményezés, amely keretében a Kárpát-medencében összegyűjtött búzából készült lisztet szétosztják a szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetű gyermekeket gondozó magyarországi és határon túli szervezeteknek. A program támogatottsága évről évre növekszik: Ez a program egészült ki azzal, hogy kiváló minőségű búzavetőmagot adjanak a nehéz sorsú kárpátaljai gazdálkodóknak, vagy ahogy Jakab István, az Országgyűlés alelnöke és a MAGOSZ elnöke fogalmazott: hal helyett hálót adjanak a rászorulóknak.
Jakab István, a MAGOSZ elnöke az adomány kapcsán kiemelte, hogy a Kárpátalján élő mintegy 150 ezer magyar él a magyarság tagjai közül a legnehezebben, minden vonatkozásban: "Meggyőződésem, hogy 15 millió magyarnak tudnia kell segíteni 150 ezer magyaron és ez a mai nap arról szól, hogy nem csak ünnepelünk, hanem a gyakorlatban is megvalósítjuk azt, ami mellett hitet tettünk. Adunk annyi halat, ami a háló kivetéséhez erőt ad. Köszönjük az étkezési búzát is, de a 10 tonna vetőmag még többet, a jövőt jelenti a kárpátaljai magyarok szempontjából" - fogalmazott a MAGOSZ elnöke, kiemelve, hogy a kiváló minőségű vetőmagok jelenthetik az elmaradottabb térségekben a mindennapi kenyér biztosításának alapját, hosszabb távon pedig a korszerű technológiák átadásával együtt az önellátó termelési rendszerek kiépítését.
A magyar agrárvállalkozások fontos szereplői, oszlopai a Magyarok Kenyere kezdeményezésnek: ezúttal a Marton Genetics döntött úgy, hogy jelentős mennyiségű étkezési búzával, illetve MV Nemere őszi búza vetőmagadománnyal segíti a programot és a külhoni magyar gazdákat.
Az erről szóló adománylevelet Sándorfy András ügyvezető adta át Nagy Bélának, a Kárpátaljai Református Egyházkerület főgondnokának, aki egyben a Magyarok Kenyere Alapítvány egyik határon túli kuratóriumi tagja is. Az esemény házigazdájaként dr. Bódizs Tamás, az Aranybulla Zrt. igazgatósági elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd, Rittlinger József, a Magyarok Kenyere Alapítvány kuratóriumi elnöke mutatta be a Magyarok Kenyere programot.