Már nálunk is hívhatók az EU-s gyermekvédelmi telefonszámok

Egységes európai telefonszámmal működik Magyarországon a gyermekvédelmi kék vonal, illetve az eltűnt gyerekekkel kapcsolatos telefonos hívószám. Magyarország elsőként vezette be a 116-111-es kék vonal számot, amely egységes Európában. Magyarország bevezette az eltűnt gyermekek európai hívószámát is, a 116-000-át, amelyen keresztül azoknak a gyermekeknek igyekeznek segíteni, akik el akarják hagyni otthonukat, vagy ha ezt már megtették, és nem tudnak, nem akarnak, vagy nem mernek visszamenni, akkor próbál segíten.
2008.08.04. 08:16 |
 Egységes európai telefonszámmal működik Magyarországon a gyermekvédelmi kék vonal, illetve az eltűnt gyerekekkel kapcsolatos telefonos hívószám. Magyarország elsőként vezette be a 116-111-es kék vonal számot, amely egységes Európában.

Magyarországon évek óta működik gyermekvédelmi segélyvonal egy másik hívószámon, és az új európai hívószám mellett egyelőre még a régi is elérhető. Az európai kék vonalat - ami június 1-től él - a 15 éve működő Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány üzemelteti, amelyet a kormány idén 35 millió forinttal támogat.

A hat főállású és a 60 önkéntes segítő titoktartást vállalt, nem diszkriminálnak, és nem ítélkeznek, illetve ha szükséges, más szervezeteket is bevonnak a probléma megoldásába.

Magyarország bevezette az eltűnt gyermekek európai hívószámát is, a 116000-át, amelyen keresztül azoknak a gyermekeknek igyekeznek segíteni, akik el akarják hagyni otthonukat, vagy ha ezt már megtették, és nem tudnak, nem akarnak, vagy nem mernek visszamenni, akkor próbál segíteni, ha a gyermeknek érzelmi támogatásra van szüksége. A számot felnőttek is hívhatják, ha hozzátartozóként, gyámként keresik gyermeküket.

Az elmúlt hónapban a három számot összesen 190 ezren hívták. Az új európai gyermekvédelmi telefonszámokat az augusztusi Sziget Fesztiválon, az interneten és a könyvtárakban népszerűsítik, és mellékletként adják szeptembertől az új diákigazolványokhoz.

Magyarország

  1. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  2. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  3. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.
  4. Nemzeti gyásznap

    November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.

    2024.11.04.