Már nem mumus a Ljubljana, négyet ütött a Volán

Hétszer nyert zsinórban Fehérváron az Olimpija Ljubljana, legutóbb az emléktorna döntőjében is udvariatlan vendégnek bizonyult - volt tehát miért visszavágni neki. És meg is tette a Fehérvár AV19, lenullázta a szlovén mumust. Az első harmadban szó szerint, hiszen kapura sem lőttek a zöldek, és az egész mérkőzés nagy Volán-fölényt hozott. Marino duplázott, Sarauer és LoVecchio tette teljessé a diadalt.
2014.09.21. 20:07 |
Hétszer nyert zsinórban Fehérváron az Olimpija Ljubljana, legutóbb az emléktorna döntőjében is udvariatlan vendégnek bizonyult - volt tehát miért visszavágni neki. És meg is tette a Fehérvár AV19, lenullázta a szlovén mumust. Az első harmadban szó szerint, hiszen kapura sem lőttek a zöldek, és az egész mérkőzés nagy Volán-fölényt hozott. Marino duplázott, Sarauer és LoVecchio tette teljessé a diadalt.

Három vereséggel a háta mögött érkezett a Ljubljana, pedig szeptember elején a Grazot és a Volánt is legyőzte az Ifj. Ocskay Gábor-emléktornán. A világ nagyot fordult azóta, és nemcsak velük, hiszen az akkor még elég erőtlennek tűnő Fehérvár ezúttal az első harmadban 12 kapuralövés mellett a saját kapuja előtt egyet sem engedett az Olimpijának! Ehhez képest csak 1-0-ra vezetett Brandon Marino góljával, hiába jutottak többször túl már a jól védő Chiodo kapuson is a csatárok. A második harmad hektikusabb volt, nem azért, mert visszaesett volna a Volán, hanem mert sok kiállítást ítéltek a hazaiak ellen. Ebből sem volt igazán veszélyes a Ljubljana, sőt, egy elcsípett koronggal Marino gólig szólozott emberhátrányban!
A harmadik játékrész elején még tette egy kísérletet a felzárkózásra a szlovén csapat, de Rajna jól állt a lábán, és a hazai ellencsapások veszélyesebbek voltak. Ahogy telt az idő, túlzott keménykedéssel próbálta levezetni a feszültséget a vendégcsapat, az érkező kiállítások pedig eldöntötték a meccset. Előbb Sarauer, majd LoVecchio tette bele a botját egy-egy belőtt korongba, így az eredményjelzőn is fölényes lett a játék képe alapján még ennl is simább győúzelem: Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 4-0.