-
Megnyílt a Kori Liget
Szinkronkorcsolya bemutatóval és az utánpótlás jégkorongozók játékával nyitott a Kori Liget pénteken délután. A nyitónapon ingyenes jégpálya idén már közel ezer négyzetméterre növelt jégfelülettel és ötven méter hosszú jégfolyosóval, változatlan árakkal és megújult büfével várja a téli sportok szerelmeseit a Zichy ligetben.
2024.11.22. -
Bölcsességek a konyha faláról
Hímzett konyhai falvédőkből nyílt kiállítás október 30-án a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A tárlathoz kapcsolódóan dr. Kriston-Vízi József néprajzkutató tart előadást november 22-én. A belépés ingyenes.
2024.11.22. -
Virágvizek, aromás párlatok
A szabadtéri Herbarius-túrák erre a szezonra már befejeződtek, azonban a természetes gyógymódok iránt érdeklődők nem maradnak érdekességek nélkül. November 24-én, vasárnap 16.00 órára a Fekete Sas Patikamúzeumba várják a résztvevőket Lencsés Rita gyógynövényszakértő Virágvizek, aromás párlatok című előadásra.
2024.11.22. -
Katalin-nap Kati néninél
Katalin-napi ünnepségre invitálják a fehérváriakat november 25-én, hétfőn délután négy órára Kati néni szobrához, a Liszt Ferenc utcába. A hagyományos eseményre érkezőket énekszóval és muzsikával várják, a Katalinokat pedig egy szál virággal köszönti dr. Cser-Palkovics András polgármester és Földi Zoltán felsővárosi képviselő. A műsorban népdalok szólnak majd, és idén sem hiányzik az eseményhez illő harapnivaló.
2024.11.22.
Március 3-ig, jövő keddig lehet nevezni a Fejér Megyei Diáknapokra
Az eseménnyel kapcsolatban érdemes folyamatosan figyelemmel kísérni a Diáknapok honlapját, Facebook-oldalát, valamint a Fehérvári Programszervező Kft. Instagram-oldalát, ahol a szervezők a nevezéssel kapcsolatos tudnivalók mellett további hírekkel várják a rendezvény iránt érdeklődőket.
Az 1960-as évektől létező Fejér Megyei Diáknapok célja a tehetségkutatás mellett az is, hogy teret adjon a találkozásnak, a közösségformálásnak. A háromnapos rendezvényen évről évre mintegy ezer diák vesz részt, idén is legalább ennyi résztvevőre számítanak a szervezők.
„A dunaújvárosi diákok, tanárok már tavaly novemberben érdeklődtek az iránt, hogy 2020-ban is megrendezzük-e a Diáknapokat. Ez is azt mutatta számunkra, hogy az eseményt nagyon várják az intézményekben. Örömmel álltunk a kezdeményezés mellé, és szeretnénk, ha ez a több évtizedes hagyomány folytatódna.” – fogalmazott a beharangozó sajtótájékoztatón Barta Endre alpolgármester. Hozzátette, hogy Dunaújváros idén ünnepli fennállásának 70 éves évfordulóját, a Diáknapok pedig beleilleszkedik a tervezett programsorozatba.
„Szeretném megköszönni elsősorban Dunaújváros Önkormányzatának, hogy a hagyományokat követve a 60 éves rendezvénysorozat folytatódhat. Akárcsak az elmúlt évtizedekben, manapság is megvan a váltott rendezés, az egyik évben Dunaújváros, a másik évben Székesfehérvár ad otthont a megye legnagyobb ifjúsági eseményének.” – emelte ki Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere. Elmondta továbbá, hogy az elmúlt években is több ezer fiatal szerepelt a különböző művészeti kategóriákban. Mészáros Attila köszönetét fejezte ki az iskoláknak és a kulturális intézményeknek, hogy befogadták a Diáknapokat, és arra buzdította a megye fiataljait, hogy jövő keddig minél többen nevezzenek.
„Fontos, hogy a diákoknak van merszük megmutatni magukat egymás előtt. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján mondhatjuk, hogy a Diáknapok egy nagyon jó közösségformáló rendezvény.” – mondta Sári Máté, a Fehérvári Programszervező Kft. munkatársa.
A versenyzők hét színpadi és öt egyéb kategóriában – szólóének, társasének, kórus; vers- és prózamondás; diákszínpad; könnyűzene; népdal – népzene – néptánc; komolyzene – szólóhangszer – kamarazene; sótájm, képző-, nép- és iparművészet; honismeret, irodalom; fotó, film, új vizuális kísérleti műfajok; médiakommunikáció – mutathatják meg tehetségüket a nagyközönség, illetve a szakmai zsűri előtt.
Április 3-án, pénteken vers- és prózamondással, a Diákszínpaddal és a könnyűzenei kategóriával kezdenek, április 4-én, szombaton az összes színpadi kategória folytatódik egész nap, míg 5-én, vasárnap az egyéb kategóriák következnek. A kategóriák zsűrijében idén is ismert, neves szakemberek, művészek ülnek majd, akiktől hasznos tanácsokat kaphatnak a versenyző diákok. A legkiemelkedőbb produkciókat és alkotásokat kategóriadíjjal, illetve különdíjjal ismerik el, valamint a zsűri javaslatára legjobbak, legérdekesebbek felléphetnek a Diáknapokat lezáró gálaműsorban. Gazdára talál a megye és a két rendező város nagydíja, a közönségdíj, valamint a különleges fesztiváldíj is.
A Diáknapok központi helyszíne a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza lesz, itt található majd az információs és regisztrációs pult, és ez az intézmény ad otthont több színpadi kategóriának is.
A középiskolák által kijelölt pedagógusok március 3-ig tudják a fellépőket és produkciókat regisztrálni az esemény online nevezési felületén, amelynek elérhetőségét csak ők kapták meg a szervezőktől.
A rendezvény programjai mindenki számára nyitottak és ingyenesek: a szervezők és a színpadra lépők várják a nézőtérre barátaikat, családtagjaikat és valamennyi érdeklődőt.
Fontos tudnivaló még, hogy idén is a Diáknapok keretében rendezik az Éneklő ifjúság hangversenyt, melyre március 11-ig lehet jelentkezni.