-
Képviselői fogadóórák
Az április 7-ével induló héten is több városrészben is tartanak fogadóórát az ott élőknek a területek önkormányzati képviselői. Hétfőn Békési Ferencné a 14. számú, Deák Lajosné a 11. számú, Patik Ferenc a 3. számú, Szontaghné Kovács Erika a 9. számú, Viza Attila pedig a 8. számú választókörzet lakóit várja. Lehrner Zsolt kedden délután találkoznak a körzetükben élőkkel, dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő pedig szerdán és csütörtökön tart fogadóórát.
2025.04.06. -
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Egészségnap az MCC-n
A Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári központjába szerveztek Családi Egszségnapot. A programon a gyerekek többek között sorversenyen vehettek részt, a szülők pedig meghallgathatták a Szülők Akadémiája előadását.
2025.04.07. -
Óvatosan a kullancsokkal!
Az enyhe időjárás miatt idén már márciusban elindult a kullancsinvázió. Már nem csak az erdőkben, sok esetben egy - egy parkban, vagy akár családi házak udvarán is találkozhatunk vérszívókkal.
2025.04.04.
Március 31-ig várják a javaslatokat a 2021-es Ember Mária díjra

A javaslatot írásban kell benyújtani az embermariadij@gmail.com e-mail címre, vagy postai úton az egyesület 1363. Budapest, Pf. 39. postafiók címére 2021. március 31-ig.
Ember Mária (Abádszalók, 1931. április 19. – Budapest, 2001. december 30.) magyar író, újságíró, műkritikus, műfordító, történész a holokausztról szóló „Hajtűkanyar” című könyvének a belső oldalára saját kézírással azt írta: „Ennek a könyvnek a tárgya nem „a” zsidó sors. Amit ez a könyv elbeszél, az a magyar történelem.”
A Raoul Wallenberg Egyesület azokat a személyeket kívánja a díjjal elismerni akik munkásságukkal kiemelkedő módon bemutatták a zsidó és nem zsidó magyar emberek együttélésének történetét, illetve a magyarországi kisebbségek sorsát, vagy a „Vészkorszak” tragikus eseményeit, előzményeit és következményeit a magyar történelem és kultúra részeként dolgozták fel, valamint akik kiemelten hozzájárultak a rasszizmus elleni küzdelemhez és az emberi jogok érvényesüléséhez.