-
Megszólalnak a harangok
A nemzetközi gyertyagyújtási akcióhoz idén is csatlakozik Székesfehérvár. A Krajczáros Alapítvány immár 15. alkalommal hívja a Kárpát-medencei szervezeteket és a fehérváriakat, hogy november 11-én 11 órakor minél több helyszínen lobbanjon fel a gyertya és a mécses lángja a harctereken elesett katonák emlékére. A közös gyertyagyújtás alkalmával megszólalnak a Székesfehérvári Egyházmegye templomainak harangjai is.
2024.11.08. -
Zárul az orgonaünnep
Teleki Miklós orgonaművész november 9-i, szombati koncertjével zárul a II. Székesfehérvári Orgonaünnep, melynek két korábbi koncertjén Szotyori Nagy Gábor, illetve Kuzma Levente szólaltatta meg a fehérvári evangélikus templom kiváló orgonáját.
2024.11.08. -
A Királyi koronázóváros festője
Megjelent Halmay Tivadar: A Királyi koronázóváros festője című könyve. A festőművész ezúttal városunk történelmi múltját ábrázoló alkotásait gyűjtötte egy kötetbe.
2024.11.08. -
Pálos Olvasókönyv
A Szent István Művelődési Házban bemutatták a Pálos Olvasókönyv kötetet. Az esten Bakonyi István irodalomtörténész a könyv szerzőjével Sudár Annamáriával beszélgetett.
2024.11.08.
Marosi arnold múzeumi könyv és régiség látványtár
A Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében több mint 68 millió forintból létrejött látványtár tárgyi és könyvanyaga kapcsolódik az épületben megtekinthető állandó néprajzi kiállításhoz és az időszakos kiállításokhoz is. A látványtár a múzeumalapító előd Marosi Arnold nevét viseli. A látogatók a felújított és korszerű infrastrukturális eszközökkel felszerelt térben különleges művelődéstörténeti, múzeumtörténeti időutazást tehetnek.
2012.04.06. 05:33 |
Az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében több mint 68 millió forintnyi fejlesztés zárul le 2012. március 30-án. A múzeumi szakemberek elképzelései alapján létrejött látványtár tárgyi és könyvanyaga kapcsolódik az épületben megtekinthető állandó néprajzi kiállításhoz és az időszakos kiállításokhoz is. A látványtár a múzeumalapító előd Marosi Arnold nevét viseli. A látogatók a felújított és korszerű infrastrukturális eszközökkel felszerelt térben különleges művelődéstörténeti, múzeumtörténeti időutazást tehetnek.
A látványtár öt helyiségben valósult meg az épület földszintjén. Két helyiségben a régészet, művészettörténet és néprajz tudományágak könyvanyagának, valamint a könyvtár muzeális anyagának egy része nyer elhelyezést. A boltíves helyiségbe került a törzsgyűjtemény tárgyi anyaga; ez a tér foglalja magában a muzeológiai szakágak és a gyűjtemények szétválasztása előtti klasszikus régiségtárat, másrészt alapjául, kiindulópontjául szolgál a művelődéstörténeti múzeumpedagógiai foglalkozásoknak.
A termeket összekötő helyiségben a múzeumi könyvtár folyamatosan épülő digitális katalógusa érhető el egy érintőképernyős monitoron. A látványtári gyűjteményi anyag történeti, művelődéstörténeti, műtárgyvédelmi szempontú bemutatását tablók és szóróanyagok is segítik. A fejlesztés összesen mintegy 185 m2-t érintett, ebből 145 m2 a látványtár. A terekben teljes körű fűtés- és világításkorszerűsítés történt, a fogyatékkal élő múzeumlátogatók akadálymentesen tekinthetik meg a tárgyakat