Marosi Katalin visszavonul - polgármesteri elismerő érmet kapott az olimpikon teniszező

 A Grand Slam-tornákat, olimpiát megjárt teniszező néhány éve Fehérváron telepedett le, karrierje utolsó versenyeire már innen indult, itt él és a jövőt is itt tervezi - természetesen nem elszakadva a tenisztől. Marosi Katalint Székesfehérvár polgármestere méltatta, a Hiemer-házban tartott ünnepségen rövid összeállítást is láthattunk két évtizedes pályafutásáról.
2014.01.06. 18:42 |
A Grand Slam-tornákat, olimpiát megjárt teniszező néhány éve Fehérváron telepedett le, karrierje utolsó versenyeire már innen indult, itt él és a jövőt is itt tervezi - természetesen nem elszakadva a tenisztől. Marosi Katalint Székesfehérvár polgármestere méltatta, a Hiemer-házban tartott ünnepségen rövid összeállítást is láthattunk két évtizedes pályafutásáró.
KÉPGALÉRIA az ünnepi fogadásról
A visszavonulás gondolata tavaly év elején már megfogalmazódott Marosi Katalinban, aki az utóbbi években párosban ért el kitűnő eredményeket a nemzetközi versenyeken. Férjével Székesfehérváron élnek, gyermek szerettek volna, s miután Kata áldott állapotba került, már egyértelmű volt, hogy a szép és hosszú sportolói pályafutás véget ér. A Hiemer-házban tartott fogadáson Marosi Katalin köszönetet mondott mindazoknak, akik segítették teniszező karrierjét, elsősorban szüleinek és férjének, akik a mindig biztos hátteret jelentették. Mint mondta, a jövőben sem szeretne elszakadni a tenisztől, átadná tudását és tapasztalatát a gyerekeknek, mégpedig itt, Fehérváron, remélhetőleg majd egy komoly intézmény keretein belül.
Ez utóbbira tett célzást Cser-Palkovics András polgármester is, aki szerint a tenisz olyan sport, melynek révén a kis országok is a világ minden pontján ismertté válhatnak. "Magyarországról sajnos nagyon keveseknek sikerül olyan magas szintre jutniuk a teniszben, mint Marosi Katalinnak, aki az egész világot bejárta sikeres pályafutása során. Gyönyörű helyeken fordult meg, éppen ezért büszkeség számunkra, hogy végül itt, nálunk telepedett le. Láthattuk a róla szóló kisfilmben, milyen nagyszerű, világhírű játékosokkal játszott együtt - nagyon jó lenne, ha sokan követhetnék a példáját. Ehhez megfelelő feltételek kellenek, a tervek itt Székesfehérváron is megvannak a magasabb szintű teniszképzésre vonatkozóan, természetesen Marosi Katalinnal együtt szeretnénk majd beindítani."
Marosi Katalin pályafutása:
1979. november 12-én született Gyergyószentmiklóson.1985-ben, 5 és fél évesen kezdett el teniszezni szülővárosában, ahol Elekes Antal és felesége, Éva szerettették meg vele a teniszt és tanították meg az alapokra.
 
9 évesen költöztek át szüleivel és bátyjával Magyarországra. Itt több klubban is megfordult, az Alagi Majorban kezdte, majd Rákoskeresztúron folytatta, ahol Faggyas Kati néni irányította az edzéseit. Volt még a Vasas és a BSE tagja is. Edzett továbbá György Károllyal, majd három argentin edzővel: Fabian Blenginoval, Alberto Santiagoval és Andres Aracamaval. Ez utóbbival házasságot is kötöttek, amely két évig tartott.
 
Állandó és folyamatos mentorának és kondiedzőjének édesapját tartja. Mindig hozzá tért vissza tanácsért, benne bízott leginkább.
 
1997-től a Magyar Fed kupa csapat tagja. Egyéniben a legsikeresebb időszaka a 2000 és 2001-es évek voltak. Főtáblás volt mind a négy Grand Slam tornán. Párosban 2000-ben a Sydney-i Olimpián a negyeddöntőig jutott Mandula Petra oldalán. Karrierje során 46 tornagyőzelmet szerzett, 33-at párosban es 13-at egyéniben.
 
2004-től 2008-ig szüneteltette a versenyzést. Ebben az időszakban Brazíliában élt és pszichológiai tanulmányokat folytatott. A kihagyás után Carlos Kyrmayr, Gabriella Sabatini volt edzője segítette a visszatérésben. Jól sikerült visszatérés után egy újabb szünet következett, ezúttal egy baleset következtében szerzett súlyos vállsérülés miatt. Ennek köszönhetően ismerte meg férjét, Cserny Csabát.
Sikeres műtét után érte el legkiemelkedőbb páros eredményeit. Darija Jurak oldalán olyan párosokat győztek le többek között mint a Wimbledon-bajnok Srebotnik-Peschke kettőst, a Kirilenko-Raymond párost, a Kops Jones-Spears amerikai duót. Összesítésben a párosok ranglistáján a 8. helyig jutottak.
Wimbledon vegyespárosban pedig a Roland Garos - győztes Hradecka-Cermak kettőst búcsúztatta svéd társával, Johan Brunstrommal az oldalán.
 
A több mint 20 éven át tartó pályafutása alatt közel 50 Grand Slam tornán vett reszt, kedvence Wimbledon lett. Egyéniben a világranglista 101. helye volt a legjobbja, párosban pedig a 33. helyig jutott.
Legkedvesebb eredményei közé sorolja a 14 év alatti Európai és Világbajnoki páros győzelmet Vidáts Rékával az oldalán, aki egyébként azóta is a legjobb barátnője. Nagyon szeretett Dél-Amerikában versenyezni, ahol juniorban is és később felnőttben is több versenygyőzelme és döntője volt.
 
Hatalmas élményként emlegeti az amerikai csapatbajnokságban, a World Team Tennis-ben való részvételét. A Billy Jean King által kitalált vegyes csapatformáció (két férfi, két nő) az egyedi számolási és szabályrendszere révén rendkívül szórakoztató és izgalmas, úgy a játékosok, mint a közönség számára is. Olyan nevek vesznek részt ebben a bajnokságban, mint a Williams testvérek, a Bryan testvérek, Maria Sharapova, Martina Hingis, John McEnroe, Andy Rodick és aki csapattársa is volt, Marc Philippoussis.