-
A legnagyobb kincs a gyermek
Egy kislány az új év első, székesfehérvári babája. Gáncs Izabella január elsején, nem sokkal 6 óra után született a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Szép hagyomány, hogy a város közössége nevében az év első fehérvári újszülöttjét a város polgármestere is köszönti.
2025.01.02. -
Négyen a legjobbak között
Magyarország száz legjobb középiskolája 2025-ben címmel készítették el a hazai gimnáziumok rangsorát. A listán négy székesfehérvári gimnázium kapott helyet, a legelőkelőbb helyen a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola szerepelt.
2025.01.02. -
Őssejt-donort keresnek
Segítséget kér egy székesfehérvári, ma Svédországban élő fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejt donor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát.
2024.12.29. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23.
Mártír tábornokaink emléke előtt tisztelegtek fehérvár katonái
Mint Bánhalminé Simon Katalin hadnagy emlékező előadásában elhangzott: a 173 éve mártírhalált halt tábornokok azon küzdelem és áldozatvállalás szimbólumává váltak, amelyet a magyar nép évszázadokon át folytatott, nemzeti függetlensége megteremtéséért, a társadalmi haladásáért.
A szabadságharc megmutatta, hogy az összefogásnak köszönhetően milyen ereje van a magyarságnak – hiszen a hazai haderőt a Habsburg rezsim csak az orosz cári csapatok segítségével tudta leverni.
Kivégzésük egyben bevezetését is jelentette egy megtorló hullámnak, amelynek során további, mintegy harminc, volt honvédtisztet végeztek ki és közel hatszázat ítéltek halálra, majd kegyelemből fogságra. Ha a rájuk rótt halálos ítéletet elkerülték is, életsorsuk derékba tört. A várfogságban töltött nehéz évek alapján éppúgy október hatodika áldozatai voltak ők, mint kivégzett társaik. A nemzeti gyásznapon elhangzottak Nagysándor József tábornok híressé vált utolsó szavai:,,De rettenetes volna most az elmúlásra gondolni, ha semmit sem tettem volna az életemben! Alázatosan borulok Istenem elé, hogy hőssé, igaz emberré, jó katonává tett”.
Az MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar közreműködésével bemutatott műsorban Péntekné Bazsonyi Zsófia tizedes adott elő a kort megidéző huszárnótát, Szabó Miklós alezredes pedig Ady Endre: Október 6. című költeményét szavalta el.
A megemlékezésen Vokla János ezredes, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnoka, Topor István ezredes, a Magyarországi NATO Erőket Integráló Elem parancsnoka, Miklovich János ezredes, az MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj parancsnoka, továbbá Németh Sándor őrnagy, a Nemzeti Telepíthető Híradó és Informatikai Század parancsnoka is koszorúzással, főhajtással tisztelgett a mártír honvédáldozatok emléke előtt.
Az emlékműsort követően Vokla János ezredes, valamint Németh Sándor őrnagy és Csizmadia Lajos főtörzszászlós, az ezred vezénylőzászlósa a székesfehérvári Helyőrségi Művelődési Otthon udvarán található Aradi tizenhárom mementónál is elhelyezte a kegyelet koszorúját.