Második helyezést ért el a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány a vasárnapi felkészülési tornán

Egész nap zajló nemzetközi utánpótlás kosárlabdatornát tartottak vasárnap, az egy hete felavatott megújult Vodafone Sportcentrumban. Az eseményen a Falco Szombathely, a Komarno és a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány növendékei vettek részt. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított felkészülési tornán a fehérvári fiatalok egy vereséggel és egy győzelemmel a második helyen zártak a Falco mögött.
2014.01.12. 18:05 |
 Három együttes részvételével tartottak egész napos kosárlabdatornát a pontosan egy hete felavatott Vodafone Sportcentrumban. Az eseményen a Falco Szombathely, a Komarno és a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány U-17-es és U-18-as fiataljai versengtek egymással körmérkőzéses rendszerben. A Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány a szakmai partner Vasas-utánpótlással együtt ezzel a megmérettetéssel hangolódott a január 30-án kezdődő Szent István Tornára. Az első találkozón a fehérváriak a Falco Szombathellyel mérkőztek meg. A vendégek már az első két negyedben magabiztos játékot mutattak, és folyamatosan elléptek Sinisa Savovic együttesétől. A félidőre 30-42-es szombathelyi előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. Fordulás után sem változott sokat a játék képe: a harmadik negyedet már tekintélyesnek mondható 40-69-re nyerte a Falco. Az utolsó negyedben hiába pörögtek fel a hazaiak, a vége 53-80 lett a Szombathelynek.
 A vasárnapi torna egyik slágermeccsének ígérkezett a második összecsapás, ahol a Falco a Komarno csapatával játszott. A végig kiélezett meccsen végül 77-69-re a szombathelyiek győztek, így az első helyezés már elkelt. Az utolsó mérkőzésen a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány a második helyért csapott össze a Komarnoval. Az első találkozóval ellentétben a szlovákokkal szemben végig a székesfehérvári együttes akarata érvényesült. Fülöp Bence, Joel Nshimba, Kusonic Milan és Molnár Máté remeklésének köszönhetően már a félidőben is huszonnégy pontos különbséggel (31-55) fordultak a csapatok. A második játékrészben hiába próbáltak meg felzárkózni a szlovákok, az előző negyedekben összeszedett hátrány már ledolgozhatatlannak bizonyult. A végeredmény 85-98 lett a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány javára, amely így másodikként zárt.
 A vasárnapi torna eredményhirdetésén Mészáros Attila, Székesfehérvár ifjúsági tanácsnoka segített a díjak átadásában. Beszédében a város és a klub nevében megköszönte a Vodafone Sportcentrumba ellátogató két csapatnak, hogy segítették a Dávid Kornél Kosárlabda Alapítvány felkészülését a január végi Szent István Tornára.