Megalakult a Közép-Dunántúli Régió Gazdasági Érdekképviseleti Fóruma

 Csütörtökön délelőtt aláírták a Közép-Dunántúli Régió Gazdasági Érdekképviseleti Fórumának megalapításáról szóló szerződést. Az együttműködésben 21 érdekképviseleti szerv vesz részt annak érdekében, hogy a II. Nemzeti Fejlesztési Tervhez illeszkedjen a Regionális Fejlesztési Operatív Program. Az aláírási ceremónián a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke Agócs István a legfontosabb dolognak a versenyképesség javítását nevezte beszédében.

2005.11.10. 11:49 |

 Csütörtökön délelőtt aláírták a Közép-Dunántúli Régió Gazdasági Érdekképviseleti Fórumának megalapításáról szóló szerződést. Az együttműködésben 21 érdekképviseleti szerv vesz részt annak érdekében, hogy a 2.  Nemzeti Fejlesztési Tervhez illeszkedjen a Regionális Fejlesztési Operatív Program.

 Az aláírási ceremónián a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke Agócs István a legfontosabb dolognak a versenyképesség javítását nevezte beszédében.

 A fórumot az alábbi 21 szervezet alapította:

 Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács
 Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
 Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
 Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara
 Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
 Fejér Megyei Agrárkamara
 Veszprém Megyei Agrárkamara
 Komárom-Esztergom Megyei Agrárkamara
 Komárom-Esztergom Megyei Iparszövetség
 Veszprém Megyei Iparszövetség
 Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének megyei tagozatai
 Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének megyei tagozatai
 Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetségének megyei tagozatai
 Ipartestületek Országos Szövetségének képviselete
 Építési Vállalkozók Országos Szövetségének képviselője

 Az együttműködés köre nyitott és minden olyan szervezet aktívan részt vehet a munkában, ami szakmai tapasztalattal rendelkezik és az együttműködők befogadják.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.