-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács
Szerdán délután a Vállalkozói Központban megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács(SZIT), aminek célja a város gazdaságfejlesztése 13 szervezet, köztük három főiskola közreműködésével. A tanács elnöke a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója dr. Lőrincz Péter lett. Az alakuló ülésen Warvasovszky Tihamér polgármester a kutatás-fejlesztés, az oktatás és az ehhez kapcsolódó gazdasági fejlődést hangsúlyozta. A SZIT célja, hogy a közép- és kisvállalkozói réteget segítse információkkal és fejlesztési lehetőségekkel -válaszolta kérdésünkre Annus István a Vállalkozói Központ Közalapítvány vezetője. (Nézze meg a tanácsülésen készült képgalériát!)
A Vállalkozói Központ Közalapítvány 2004. év végén elkészítette a Székesfehérvári Innovációs Tanács(SZIT) Megvalósíthatósági Tanulmányát. A Tanács kialakításának – de legfőképp a majd benne résztvevő szervezetek együttműködésének – terve hosszú évekre visszanyúló kezdeményezés. Ezen együttműködési lehetőség került pontosításra a tanulmányban, alapvetően 13 résztvevő székesfehérvári szervezet közreműködésével. A SZIT indulását követően aktív kapcsolatot alakít ki a tavaly alakult Közép Dunántúli Regionális Innovációs Tanáccsal és a január eleje óta működő KD-i Regionális Innovációs Ügynökséggel, miután a tanulmány készítője, a Vállalkozói központ Közalapítvány mindkét szervezetnek tevékeny tagja.
A SZIT megalakítására 2005. március 9-én a Székesfehérvári Vállalkozói Központban kerül sor. Alapító tagok:
· BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet
· Fejér Megyei Agrárkamara
· Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
· Kodolányi János Főiskola
· Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht.
· Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Rt.
· MTA Regionális Kutatások Központja
· Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Főiskolai Kar
· Székesfehérvári Kistérség Fejlesztési Tanácsa
· Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
· Székesfehérvári Regionális Képző Központ
· Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány
· Vállalkozói Központ Közalapítvány
A SZIT célja városunk gazdaságfejlesztése; a gazdasághoz kapcsolódó szociális és kulturális fejlesztések elősegítése; az innováció lehetőségeinek feltárása, alkalmazásának ösztönzése és térhódításának egyengetése; a kutatási, fejlesztési eredmények feltárása, közvetítése és integrálása; az innováció elemeinek publikálása, népszerűsítése; a kisvállalkozások részére innovációs szolgáltatások biztosítása. A célok megvalósítása érdekében a SZIT létrehoz egy Innovációs Szakértői Bizottságot, melynek döntés előkészítő, programalkotó, véleményező feladatként operatív tevékenységet végez.
A nyilvánosság biztosítása érdekében Innovációs Fórum kialakítását tervezi, melynek aktív eleme az évente két alkalommal megrendezésre kerülő konferencia lesz.
A SZIT működtetésére – számos célszerűségi tényezőt megvizsgálva – a Vállalkozói Központ Közalapítvány szervezete, annak technikai és személyi feltételei kínálják a legjobb lehetőséget. A SZIT nem önállóan gazdálkodó szervezet, az általa lebonyolított programok elszámolása a Vállalkozói Központ Közalapítvány, mint Ügyvivő Szervezet gazdálkodásán belül történik, a vonatkozó törvények figyelembe vételével.
A SZIT az alapszabályban rögzítettek szerint munkaterv alapján dolgozik, munkáját rotációs elven működő elnökség irányítja, az Ügyvivő Szervezet folyamatos közreműködésével. Az első évben az elnöki tisztséget dr. Lőrincz Péter, a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója, az alelnöki tisztséget Sebestyén Csaba, a Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Rt. vezérigazgatója látja el.
A SZIT már az indulás évére több program lebonyolítását, illetőleg kialakítását kezdeményi, mint pl. a Városi Innovációs Alap létrehozásának kidolgozása, Városi Innovációs Díj, Innovációs témájú szakdolgozatok készítésének ösztönzése, Innovációs klaszter létrehozása, Innovációs konferenciák, munkaértekezletek, előadások szervezése. Fontos feladatának tekinti a Nemzeti Fejlesztési Terv 2007-2013 közötti időszakára történő felkészülést, ötletek, projektek generálásában, megalakításában való közreműködést, a pályázati rendszer kkv-s résztvevőinek aktív segítését, támogatását. A programok részletes kidolgozását az Innovációs Szakértői Bizottság kapja feladatául. Ennek, valamint a SZIT elindításának költségeit az első évben külső támogatásokból, közreműködői hozzájárulásokból, országos és önkormányzati bizottságok pályázataiból kívánja fedezni.