Megalakultak a bizottságok, megválasztották a tanácsnokokat is - polgármesteri sajtótájékoztató

 Az alakuló közgyűlés zárt ülésén határoztak a bizottságok felállításáról és megválasztották a tanácsnokokat is. Európai integrációs és kommunikációs tanácsnok lett Csurgai-Horváth József, Művészet és műemlékvédelemi tanácsnok Kovács Péter Barnabás, Oktatási és szakképzési tanácsnok Fürész István, Gazdasági és fejlesztési tanácsnok Knizse Gyula, Városüzemeltetési és sportpolitikai tanácsnok pedig Horváth Miklós Csaba. 13 bizottság működik majd, melyek képviselő tagjait, elnökeit és alelnökeit megválasztotta a testület, a külső szakértőket pedig később delegálják a bizottságokba. Hat bizottsági elnöki posztot töltenek be jobboldali politikusok és ugyancsak hatot kapott a baloldal egy elnöki posztot pedig a Válasz Egyesület tudhat magáénak.

2006.10.13. 13:52 |
 Az alakuló közgyűlés zárt ülésén határoztak a bizottságok felállításáról és megválasztották a tanácsnokokat is. Európai integráció és kommunikáció tanácsnok lett Csurgai-Horváth József, Művészet és műemlékvédelemi tanácsnok Kovács Péter Barnabás, Oktatási és szakképzési tanácsnok Fürész István, Gazdasági és fejlesztési tanácsnok Knizse Gyula, Városüzemeltetési és sportpolitikai tanácsnok pedig Horváth Miklós Csaba. 13 bizottság működik majd, melyek képviselő tagjait, elnökeit és alelnökeit megválasztotta a testület, a külső szakértőket pedig később delegálják a bizottságokba. Hat bizottsági elnöki posztot töltenek be jobboldali politikusok és ugyancsak hatot kapott a baloldal egy elnöki posztot pedig a Válasz Egyesület tudhat magáénak.

Polgármesteri sajtótájékoztató a zárt ülésről


 Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte minden székesfehérvárinak, hogy bizalmat adott arra, hogy újabb négy évig folytassa a magkezdett munkát a város érdekében. Mint mondta a 30 pontból álló polgármesteri programját csak úgy lehet megvalósítani, ha a közgyűlésben a képviselők és a ma megalakult bizottságok partnerek ebbe. Kérte az intézmények, civil szervezetek, vállalkozók és valamennyi fehérvári támogatását és együttműködését, hogy sikeres legyen a következő négy év.

 Hangsúlyozta, hogy a 30 pontos program reális és megvalósítható. Kiemelte, hogy vannak már elnyert pályázati források egyes pontokra, több terv bekerült a Nemzeti Fejlesztési Terv II-be és a pólusprogramba, a harmadik részét pedig az önkormányzat saját forrásaiból valósítja meg. A sajtótájékoztatón Warvasovszky Tihamér elmondta, hogy felhívta a képviselők figyelmét arra, hogy vége a kampánynak. Mint mondta a fehérváriak nem politikai csatározásokat várnak a közgyűlésben, hanem azt, hogy „dolgozzunk ezért a városért”.

 A közgyűlés módosította a Szervezeti és Működési Szabályzatot, melynek értelmében a polgármester kettő főállású alpolgármesterre és egy társadalmi megbízatású alpolgármesterre tett javaslatot. A bizottságok terén több változás történt: a Közbiztonsági és Közlekedési Bizottság, a Kulturális és Turisztikai Bizottság, a Vállalkozási, Kereskedelmi és Informatikai Bizottság és az Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága változott.

Bizottságok és elnökök:

Egészségügyi Bizottság: Dr. Csomán István
Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága: Juhász László
Környezetvédelmi Bizottság: Dr. Radics József
Közbiztonsági és Közlekedési Bizottság: Cseh István
Kulturális és Turisztikai Bizottság: Brájer Éva Mária
Lakás- és Vagyongazdálkodási Bizottság: Farkas László
Oktatási Bizottság: Boldizs Kálmánné
Pénzügyi, Költségvetési Bizottság: Égi Tamás
Sportbizottság: Gál Péter Pál
Szociális és Családvédelmi Bizottság: Dr. Szelier András
Ügyrendi, Igazgatási és Jogi Bizottság: Dr. Cser-Palkovics András
Vállalkozási, Kereskedelmi és Informatikai Bizottság: Orosz István
Városfejlesztési Bizottság: Szigli István

Tanácsnokok

Európai integráció és kommunikáció: Csurgai-Horváth József
Művészet és műemlékvédelem: Kovács Péter Barnabás
Oktatás, szakképzés: Fürész István
Gazdaság és fejlesztés: Knizse Gyula
Városüzemeltetés és sportpolitika: Horváth Miklós Csaba