Megemlékezések városszerte az 56-os emlékhelyeknél

 Október 20-án a Szabó Palota 56-os emléktáblájánál, a Magyar Király Szállónál és a Bazilika 56-os emlékkeresztjénél is emlékezttek a fehérváriak a forradalom és szabadságharc 50. évfordulója alkalmából. A Jáky József Szakközépiskola diákjainak a műsorával emlékeztek meg az 56-os hősökről a Szabó Palota oldalán lévő emléktáblánál, ahol koszorút helyezett el dr. Csapó Csilla és Pénzes Mihály alpolgármester is. A Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai a Magyar Király Szálló 56-os emléktáblájánál adtak ünnepi műsort. Székesfehérvár Megyei Jogú Város képviseletében Boldizs Kálmánné koszorúzta meg az 56-os fehérvári áldozatok emléktábláját, Dr. Cser - Palkovics András a Polgári Frakció vezetőjeként, Márton Zoltán az MSZP képviseletében koszorúzott. A cikkben képgalériát talál az ünnepségről!
2006.10.20. 13:33 |

 Október 20-án a Szabó Palota 56-os emléktáblájánál, a Magyar Király Szállónál és a Bazilika 56-os emlékkeresztjénél is emlékezttek a fehérváriak a forradalom és szabadságharc 50. évfordulója alkalmából. A Jáky József Szakközépiskola diákjainak a műsorával emlékeztek meg az 56-os hősökről a Szabó Palota oldalán lévő emléktáblánál, ahol koszorút helyezett el dr. Csapó Csilla és Pénzes Mihály alpolgármester is. A Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai a Magyar Király Szálló 56-os emléktáblájánál adtak ünnepi műsort. Székesfehérvár Megyei Jogú Város képviseletében Boldizs Kálmánné koszorúzta meg az 56-os fehérvári áldozatok emléktábláját, Dr. Cser - Palkovics András a Polgári Frakció vezetőjeként, Márton Zoltán az MSZP képviseletében koszorúzott. Képgaléria az ünnepségekről!

 A Jáky József Szakközépiskola diákjainak műsorával emlékeztek meg az 56-os hősökről a Szabó Palota oldalán lévő emléktáblánál. A műsorban a diákok elmondták, hogy az épület az 50-es években az Állam Védelmi Hivatal épülete volt. A fehérvári megmozdulások során először a Szabó Palotánál tiltakozott az elnyomó rendszer ellen a Közgazdasági Technikum diákjaiból és a Vadásztölténygyár munkásaiból szerveződött forradalmi tömeg. Az ÁVH emberei ekkor két tiltakozót elfogtak és bevonszolták őket az épületbe, majd a tömegbe könnygázgránátot dobtak és több figyelmeztető lövést is leadtak. Ezek voltak Székesfehérváron a forradalom első mozdulatai, melyhez egyre többen csatlakoztak, míg az orosz tankok elnyomták a forradalmárok hangját.  A megemlékezésen a középiskolások műsora után a város vezetői, a politikai pártok képviselői és 56-osok helyezték el koszorújukat az emléktábla alatt. A táblánál koszorút helyezett el dr.Csapó Csilla és Pénzes Mihály alpolgármester is.

 A Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai adtak ünnepi műsort a Magyar Király Szálló 56-os emléktáblájánál, ahol korhű dialógusokkal elevenítették fel a forradalom és szabadságharc eseményeit. Székesfehérvár Megyei Jogú Város képviseletében Boldizs Kálmánné koszorúzta meg az 56-os fehérvári áldozatok emléktábláját. Dr. Cser - Palkovics András, a Polgári Frakció vezetőjeként, Varga Tamás, Gyóni András és Horváth Miklós Csaba a Polgári Frakció városi képviselőiként helyeztek el koszorút az emléktábla előtt. Az MSZP részéről Márton Zoltán, az MDF képviseletében Gáspár Attila, az SZDSZ részéről pedig Bór Ádám vett részt és helyezett el koszorút a megemlékezésen. A ciszterci diákokkal közösen emlékezett a Vitézi rend és POFOSZ Fejér megyei szervezete is. Balsay István, mint a Ciszterdiák Egyesület elnöke és a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke Östör Dániellel, a Ciszterci Szent István Gimnázium Diákönkormányzatának vezetőjével közösen koszorúzott.