Megint nem nyert a Volán Znojmoban

Kikapott Znojmoban a Fehérvár AV 19, pedig egy győzelemmel a tabella harmadik helyére is ugorhatott volna Rob Pallin gárdája. A fehérvári alakulat eddig, ebben a szezonban egyszer sem tudott nyerni cseh riválisának otthonában, és mivel az Orli 2-1-re nyert, ez a sorozat most sem szakadt meg.
Orli Znojmo – Fehérvár AV 19 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
Gólszerzők: Nemcik, Sedivy, illetve Marino.
2015.02.15. 20:29 |

Pedig az EBEL középszakaszának felsőházában a másik két mérkőzésen olyan eredmény született, amelyben Székesfehérváron bíztak, a Salzburg legyűrte a Bécset (4-0), a Linz pedig kiütötte a Villachot (6-0). Így egy győzelemmel a Volán a tabella harmadik helyén találhatta volna magát. Ez azonban nem sikerült. Az Znojmo elleni első harmad gólt nem, csak kiállításokat hozott, Boivin például hat percet töltött a padon, de mindkét csapat bűnhődött egyszer-egyszer rossz csere miatt. A második játékrész elején egy emberelőnyt kihasznált a Fehérvár, Marino talált a cseh kapuba. A Znojmo azonban hét perc alatt fordított: előbb Nemcik, majd Sedivy mattolta Rajna Miklóst. A záró periódus megint azt hozta, amit a nézők az elsőben láthattak: csak kiállítást, találatot egyet sem. A Znojmo egy lövések alapján kiegyenlített meccset nyert meg 2-1-re, ezzel pedig megszerezte első pontjait a felsőházban. Vereségével a Volán visszacsúszott a hatodik helyre, igaz a harmadik helyen álló Bécs csak egy egységnyi távolságra van, nagyon szoros tehát a harc a harmadik, negyedik helyért.