Megint nem sikerült a vége - ismét kikapott az Alba

Megint a végjátékban bukta el a mérkőzést a TLI-Alba Fehérvár, Székely Norbert együttese többször visszakapaszkodott a meccsbe, de nyerni nem sikerült. Az Alba újabb vereségével a nyolcadik helyen végzett az alapszakaszban.
TLI-Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely 102-105 (22-29, 30-25, 18-21, 32-30)
2015.03.07. 20:05 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről

Az alapszakasz utolsó meccsén a TLI-Alba Fehérvár a Falcót fogadta. Székely Norbert együttese azzal a céllal lépett pályára, hogy visszavágjon az őszi, 15 pontos vereségért. A mérkőzés két Simon triplával kezdődött, de nem sokkal később Váradi duplája után 10-8-ra már a Falco vezetett. Nem sokkal később Martinic kosara után már hét volt közte, Székely Norbert időt is kért ekkor. Ezután Mitchell jelentkezett egy hármassal, amire azonnal válaszolt Váradi. Két perccel a szünet előtt pedig már tízpontos volt a szombathelyi előny. A sok fehérvári hibát hozó első negyedet Lassan Kromah hármasa zárta le.
A második pedig Kromah duplával indult. Az Alba, ahogy telt az idő egyre inkább közeledett ellenfeléhez, ami nagyban volt köszönhető annak is, hogy a Falco négy perc alatt összeszedte az öt csapatszemélyit. Kalve két technikai után dobott büntetőjével előbb egyenlített, ekkor 36-36 állt az eredményjelzőn, majd ismét Kalve büntetőzött jól, amivel hosszú idő után ismét vezetett az Alba. A szünetben mégis a Falco állt jobban, Will Tamás legvégén dobott hármasának köszönhetően.
Kromah kezdte megint a pontgyártást, majd Kristanovic dobott triplát, amire jött is válasz Mitchelltől, majd megint Kristanovic talált be a vonalon kívülről. 68-61-es vendégelőnynél kért ismét időt Székely Norbert, ami meghozta a várt eredményt, mer nem sokkal később mínusz egyre zárkózott az Alba. Tíz perccel a vége előtt ezzel együtt 75-70-re vezetett a Falco.
Az utolsó játékrészben sokáig nem esett fehérvári kosár, Kromah triplája hozta meg az áttörést. A vége pedig így kifejezetten izgalmas lett, pedig kevesebb, mint két perccel a vége előtt nyolc ponttal ment Kálmán László gárdája. Csorvási dobott duplát közelről, ezzel háromra zárkózott az Alba, majd Kalve triplája kellett ahhoz, hogy csak kettő legyen közte. Mitchell egyenlített – mivel mással – három pontossal, 22,6 másodperccel a vége előtt. Martinic értékesített két büntetőt, Juhos pedig egalizálhatott volna, de a gyűrű alól nem sikerült kosarat szereznie, a dudaszó pillanatában elengedett Kromah dobár pedig ugyan gyűrűt ért, de pontot, és így hosszabbítást nem, az Alba újabb egykosaras meccset bukott.

TLI-Alba Fehérvár: Simon 8/6, Kalve 24/9, Juhos 4, Csorvási 16, Supola 8, Kromah 18/12, Mitchell 24/15.