-
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Megkezdődött a balatoni stégek bontása
A hideg idő beálltával fokozódnak azok a mechanikai hatások (jég, hullámzás), amelyeknek a stégekkel felszabdalt nádasok nem tudnak ellenállni, és rohamosan pusztulnak. A nádasok rehabilitációja érdekében a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság ma megkezdte az illegálisan épített stégek bontását.
A hideg idő beálltával fokozódnak azok a mechanikai hatások (jég, hullámzás), amelyeknek a stégekkel felszabdalt nádasok nem tudnak ellenállni, és rohamosan pusztulnak. A nádasok rehabilitációja érdekében a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság ma megkezdte az illegálisan épített stégek bontását.
A balatoni nádasokban a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (KDT VÍZIG) Balatoni Vízügyi Kirendeltsége felmérései szerint közel ötszáz darab úgynevezett bejárós víziállás (közkeletű néven: stég) található, és ezek jelentős része engedély nélküli. A bejárókhoz kapcsolódóan illegális csónak- és vitorláskikötőket is kialakítottak, melyek az összefüggő nádast felszabdalják. Az ilyen nádasok a mechanikai hatásoknak - jég, hullámzás - nem tudnak ellenállni, ezért rohamosan pusztulnak. A KDT VÍZIG Balatoni Vízügyi Kirendeltsége pontos felmérést végzett az engedély nélküli stégek és bejárók helyzetéről, majd a Nemzeti Park igazgatóságával történt egyeztetést követően ütemtervet készített a nádasokban lévő víziállások bontására. Az ütemtervnek megfelelően december 11-én megkezdődtek a bontási munkák: első ütemben Zánka, Balatonakali, Balatonszepezd térségében kezdődik meg a nádrehabilitáció.
A víziállásokat október 31. után a mederből azoknak is el kellene távolítaniuk, akik engedéllyel rendelkeznek, ezért a KDT VÍZIG a munka alá vett területen található, engedéllyel rendelkező víziállások tulajdonosait felszólította, hogy az engedélyben foglaltaknak megfelelően víziállásaikat távolítsák el. Amennyiben ezt nem teszik meg, a bontási költségeket rájuk terhelik. A bontás során a víziállásokról fényképfelvétel és jegyzőkönyv készül, a bontott anyagot átmenetileg a kirendeltség siófoki telephelyén tárolja.
Ebben az évben a kijelölt víziállások bontásán felül a zánkai kikötő mellett több éve meglévő, félig elsüllyedt, nagytestű vitorlást is kiemelik a vízből, és tovább folytatódik a mederben lévő, a hajózás biztonságát veszélyeztető úgynevezett szabadon álló víziállások bontása és a horgászkarók eltávolítása is.