-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Megnevezte az EU a nagy szennyezőket
Egy új brüsszeli jelentés megnevezi az EU legnagyobb ipari szennyezőit. A jelentés az újonnan bevezetett EPER (European Pollutant Emission Register- Európai Szennyezők Regisztere) hatékonyságát méri fel. Az EPER nyilvántartása szerint a legnagyobb levegő- és vízszennyező országok: Franciaország; Nagy-Britannia; Olaszország és Spanyolország. A 15 régi tagország, illetve Magyarország és Norvégia szolgáltatta adatokbólkészített jelentés egyik következtetése, hogy a szennyezés viszonylag nagyhányadáért mindössze néhány gyár felelős.
Egy új brüsszeli jelentés megnevezi az EU legnagyobb ipari szennyezőit. A jelentés az újonnan bevezetett EPER (European Pollutant Emission Register- Európai Szennyezők Regisztere) hatékonyságát méri fel.
Az EPER nyilvántartása szerint a legnagyobb levegő- és vízszennyező országok: Franciaország; Nagy-Britannia; Olaszország és Spanyolország. A 15 régi tagország, illetve Magyarország és Norvégia szolgáltatta adatokbólkészített jelentés egyik következtetése, hogy a szennyezés viszonylag nagyhányadáért mindössze néhány gyár felelős.
Az Atofina, a Glaxo, a BASF és a Solvic cégek gyárai vezetik a listát,s e néhány cég károsanyag-kibocsátása az európai szennyezések több mint tízszázalékát teszi ki.
A jelentés szerint a sertés- és háziszárnyas-farmok felelősek a levegőbe kerülő ammónia kibocsátásáért. Megdöbbentő megállapítás, hogy a higanyt a fémfeldolgozó ipar és a vegyipar egyes területein közvetlenül a folyókba öntik.
A nagy ipari szennyezőknek 2007 októberéig van idejük változtatni károsanyag-kibocsátásukon, hiszen akkor lép életbe az integrált szennyezés-megelőzés és -ellenőrzés direktívája.