Megnyerte az odavágót a Fehérvár KC Dániában

Szoros meccsen megtette az első lépést a Fehérvár KC az EHF-Kupa döntője felé! Szombaton 13 órától az Esbjerg vendégeként lépett pályára a Fehérvár a sorozat elődöntőjének első meccsén. A két gárda szoros, végig kiélezett mérkőzést játszott, az FKC 14-13-as félidő után 25-24-re nyert Dániában. Visszavágó jövő szombaton, 20:00-tól, Székesfehérváron.
Team Esbjerg - Fehérvár KC 24-25 (13-14)
2014.04.05. 14:30 |

Egy arasznyi lépéssel közelebb került a Fehérvár KC az EHF-Kupa döntőjéhez. Tilinger Tamaráék a Dinamo Volgográdot ez előző körben kiejtő dán Esbjerg otthonában léptek pályára, északon pedig sosem könnyű nyerni, az FKC-nak azonban mégis sikerült. Remekül kezdett a hazai kapuban az Esbjerg kétszeres olimpiai bajnok kapusa, Kari Aalvik Grimsbø, aki tíz perc alatt csak hat gólt kapott. 6-2-es hazai vezetésnél Pål Oldrup Jensen jó ütemben kért időt, ami után a Fehérvár magára talált, szépen jött vissza a csapat a meccsbe, a szünetben pedig már magyar előnyt mutatott Blue Water Dokken eredményjelzője.

A fordulást követően is nagy csata dúlt a pályán, és bár volt, hogy a dánok két góllal is vezettek, ellépni nem tudtak. A hajrá pedig csakúgy, mint az első harminc perc végén, ezúttal is a Fehérvárnak sikerült jobban, az FKC 25-24-re nyerte az EHF-Kupa elődöntőjének "odavágóját". A második mérkőzést jövő szombaton, 20:00-tól rendezik Székesfehérváron, a lányoknak pedig elkél majd a biztatás a Köfém Sportcsarnokban, mert, mint tudjuk, az egygólos előny nem előny kézilabdában, bár lehet, hogy majd éppen ez dönt a továbbjutásról....

Gólszerzők: Ahlm, Kviesgaard 6-6, Forslund 5, Balle, Jensen, Polman 2-2, Madsen 1, ill. Tilinger 8, Herr A. 7, Siti E. 5, Vaszari, Mayer 2-2, Benzal 1