-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Megnyílt a 28. GISopen konferencia a Geoinformatikai Intézetben
A földmérés olyan adatokat biztosít az országban, melyek alapvető fontossággal bírnak mind az államigazgatás, mind pedig a magánszféra területén.
A konferencia összehozza a szakembereket mindkét területről, és Fehérváron nem csak a technológiai, hanem a jogi vonatkozásokról is tudnak eszmét cserélni. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézete számára ez nagyon fontos, hiszen a jövő szakembereit oktatják itt, és a program révén a földmérő hallgatók a konferencián jelenlévő szervezetekkel is meg tudnak ismerkedni.
„Egy konferencián mindig ablakot nyitunk a világra és megnézzük azt, mások hol tartanak. Információt szerezhetünk arról, milyenek azok a trendek, folyamatok, amelyek e szakterületet jellemzik most, és képet kapunk arról is, mi hol tartunk, mi az, ami számunkra teljesen korszerű, követendő folyamat.” – fogalmazott megnyitójában Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja.
Székesfehérvár nevében Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. „Nagy öröm, hogy városunk és az ÓE Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézete huszonnyolcadik alkalommal szervezi meg ezt a konferenciát, ahova szép számban érkeztek szakemberek. Ez jelzi azt is, hogy az Alba Regia Műszaki Karon belül működő képzés rendkívül stabil és évről-évre sok fiatal kerül ki innen. Nemcsak a múltja, a jelene, hanem – és ezt folyamatosan látjuk a felvételt nyert fiatalok számából is – a jövője is biztosított itt Székesfehérváron.” – emelte ki az alpolgármester.
Dr. Almási Győző, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium hatósági ügyekért felelős helyettes államtitkára az általuk kitűzött szakmai célokról szólt köszöntőjében. Mint mondta, az ingatlannyilvántartási eljárások, a szakrendszerek teljeskörű megreformálása mellett szeretnék az elavult, pontatlan térképek felújítását is megkezdeni. Dr. Bagosi Mária Adrienn, az Agrárminisztérium Földügyi és Térinformatikai Főosztály főosztályvezetője szólt a szervezeti és jogszabályi változásokról, amelyek érintik a Nemzeti Földügyi Központ, illetve az osztatlan közös tulajdon témakörét is.
A megnyitót követően szekcióülésekkel folytatódott a háromnapos esemény, amelyre az ország számos pontjáról érkeztek szakemberek. A programmal kapcsolatos részletes információ a konferencia weboldalán, a www.gisopen.hu oldalon érhető el.