-
Előadássorozat az okostelefon veszélyeiről
Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. -
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
Megnyílt a "Pályakörkép 2006" - pályaválasztási kiállítás a VOK-ban
Pályakörkép 2006” címmel nyílt kiállítás október 26-án a Videoton Oktatási Központban, a Fejér Megyei Munkaügyi Központ szervezésében. A kiállítás keretében október 29-ig ismerhetik meg az érdeklődők a bemutatkozó középiskolák, főiskolák és felnőtt-képző intézmények oktatási kínálatát. A rendezvény megnyitóján Székesfehérvár polgármestere kiemelte, az önkormányzat és a pedagógusok felelőssége, hogy megteremtsék azt a hátteret, amely alapján a diákok olyan iskolák, illetve szakmák közül választhatnak, amelyben később megtalálják számításukat. A cikkben képgalériát talál a rendezvényről!
„Pályakörkép 2006” címmel nyílt kiállítás október 26-án a Videoton Oktatási Központban, a Fejér Megyei Munkaügyi Központ szervezésében. A kiállítás keretében október 29-ig ismerhetik meg az érdeklődők a bemutatkozó középiskolák, főiskolák és felnőtt-képző intézmények oktatási kínálatát. A rendezvény megnyitóján Székesfehérvár polgármestere kiemelte, az önkormányzat és a pedagógusok felelőssége, hogy megteremtsék azt a hátteret, amely alapján a diákok olyan iskolák, illetve szakmák közül választhatnak, amelyben később megtalálják számításukat.
Képgaléria a rendezvényről!
A megnyitón Warvasovszky Tihamér kiemelte, Székesfehérvár méltán tekintheti magát „iskolavárosnak”, a statisztika szerint ugyanis 22 ezer diák jár az önkormányzat iskoláiba. „Az önkormányzat és a pedagógusok felelőssége, hogy megteremtsék azt a hátteret, amely alapján a diákok olyan iskolák, illetve szakmák közül választhatnak, amelyben később megtalálják számításukat.” –hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere.
A rendezvény házigazdája, a Fejér Megyei Munkaügyi Központ képviseletében Zimmermann József igazgató az immár hagyományosnak mondható pályakörkép kiállítás sikerét emelte ki, ahol 5000-6000 vendég fordul meg átlagosan. A munkaügyi központ vezetője reményét fejezte ki, hogy a diákok közül mindenki megtalálja majd a területet, ami a legjobban érdekli és hasznosítja az itt kapott információkat.
Az idei „Pályakörkép 2006” kiállítás tapasztalatairól kérdeztük Pavlitzky Gábort, az Aranykéz Szakképző Iskola igazgatóját.
„Nagyon jó kezdeményezésnek tartom a Pályakörkép kiállítást, mindig mérjük a felvételinél, hogy milyen forrásból informálódtak a diákok és a Fehérvár és környéki tanulók 90%-a ezen a rendezvényen találkozik az iskolával. Ezt követően nézi meg az iskola honlapját és a felvételi tájékoztató könyveket, kiadványokat.” – mondja az intézményvezető.
- Mióta vesznek részt a kiállításon és milyen tendenciák figyelhetők meg?
- Három éve veszünk részt, az első évben rengetegen voltak, tavaly talán valamivel kevesebben. Az idén úgy látom, megint nagyon sok érdeklődő diák és szülő van itt. Tendenciaként megállapítható, hogy egyre fontosabb szerepet tölt be a családok életében a pályaválasztás, a hetedikes osztályok is eljönnek. A szülők ma már hamarabb elkezdenek gondolkodni, mint három évvel ezelőtt.
- Milyen információkat kaphatnak az érdeklődők az iskolákról?
- Komplex információátadás zajlik, az itt lévő tanárok részletes információkat tudnak adni az iskola belső életéről is. Egy átlagos beszélgetés a szülővel fél óráig tart, ezalatt az iskola belső életéről, szakmai képzési irányairól, összetételéről és felvételi rendszeréről is képet kaphat.