-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Mégsem lehet EU-tag Románia 2007-ben?
Románia idén nem kapja még meg Brüsszeltől a versenyképes gazdaság minősítést, ám ez - ellentétben a korábbi hírekkel - önmagában nem veszélyezteti a 2007-es EU-tagságot. Előzőleg egy angol nyelvű román lap azt írta, hogy az október 6-ára ígért brüsszeli jelentés nem fogja működő piacgazdaságnak nyilvánítani Romániát. A szintén 2007-es EU-csatlakozásra pályázó Bulgária már valamennyi fejezet végére pontot tett, sőt tavaly már működő piacgazdaságnak is minősült.
Románia idén nem kapja még meg Brüsszeltől a versenyképes gazdaság minősítést, ám ez - ellentétben a korábbi hírekkel - önmagában nem veszélyezteti a 2007-es EU-tagságot.
Az Európai Bizottság idén még biztosan nem adja meg Romániának a versenynyomásnak ellenállni képes gazdaság minősítést – nyilatkozta a Reutersnek Jonathan Scheele, a bizottság bukaresti irodájának vezetője. Előzőleg egy angol nyelvű román lap azt írta, hogy az október 6-ára ígért brüsszeli jelentés nem fogja működő piacgazdaságnak nyilvánítani Romániát.
Scheele ezt követően pontosítás céljából nyilatkozott, hangsúlyozva, hogy a bizottság különbséget tesz a működő piacgazdaság és a versenynyomásnak ellenállni képes gazdaság minősítések között, ami azért is lényeges, mert egy tagjelölt országnak az előbbi címet a csatlakozási tárgyalások lezárultáig, az utóbbit viszont csak a belépés időpontjáig kell megkapnia.
Ennyiben tehát Románia 2007-re remélt európai uniós tagsága nem kerül veszélybe azzal, ha egyelőre nem ítélik versenyképes gazdaságnak. A készülő jelentésről Scheele többet nem árult el, de tett egy halvány utalást arra, hogy a másik minősítést, azaz a működő piacgazdaságét meg fogják adni Romániának. Ebben a bukaresti kormány is erősen bízik, hivatkozva az infláció csökkenésére és a privatizációra. Az országnak egyébként a csatlakozási tárgyalásokon az összesen harminc fejezetből még ötöt kell lezárnia.
A szintén 2007-es EU-csatlakozásra pályázó Bulgária már valamennyi fejezet végére pontot tett, sőt tavaly már működő piacgazdaságnak is minősült.