Megszakadt a rossz sorozat: újra nyert a Volán

Négy nyeretlen mérkőzés után győzött ismét a Fehérvár AV 19. Rob Pallin gárdája egy álmosan induló találkozón gyűjtötte be a két pontot, pedig a vendég Dornbirn háromszor is megszerezte a vezetést, de végül Erdély Csanád gólja döntött a záró harmadban.
Fehérvár AV 19 – Dornbirn 4-3 (0-0, 1-2, 3-1)
2014.10.11. 20:59 |

A Volán – Dornbirn összecsapás első harmadában még csak ismerkedtek egymással a csapatok, igazán nagy lehetőség egyik gárda előtt sem adódott. A nem túl nagy iramú meccskezdés a drukkereket sem hozta tűzbe. Kimaradt emberelőnyökön kívül egyebet nem nagyon jegyezhettünk fel.
A második húsz perc legelején is emberelőnyben játszhatott a vendégcsapat, miután még az első harmad végén Marinót (nem biztos, hogy jogosan) a játék késletetéséért kiállították, ezt a fórt pedig hamar, 28 másodperc elteltével kihasználta a Dornbirn. Chris D’Alvise lőtt az amúgy jól védő Robinson kapujába. Hét és fél perc elteltével Banham kiállításánál a két perc lejárta előtti pillanatokban Orbán vállalkozott lövésre a kékvonalról, Magosi tette bele a lövésbe ütőjét, így egy emberhátrányos góllal egyenlített a Fehérvár. Az öröm azonban nem tartott sokáig, öt perccel később Grabher Maier talált be közelről, így a vendégek várhatták előnyben az utolsó játékrészt.
Szerencsére ez az előny nem sokáig tartott... A záró harmad úgy kezdődött, ahogy az előző, ezúttal azonban Kovács Csaba volt szemfüles, lecsapott egy korongra és kíméletlenül Madlener kapujába vágta azt, 2-2. Tíz perc volt hátra, amikor jött egy vendég kontra, és Di Benedetto megint megszerezte a Dornbirnnak a vezetést. Valamivel több, mint két perccel ezt követően Sarauer vállalkozott lövésre, a korongot azonban Jeff LoVecchio vágta a kapuba. A gólvágók tehát hozták magukat, meccset azonban a fiatalok döntötték el, Vincze Péter adott parádés passzt Erdély Csanádnak, aki nem hibázott és fonákkal gyönyörű gólt szerzett. Fordított és 4-3-ra nyert a Volán! Vasárnap az Innsbruck érkezik a Raktár utcába.

Gl.: Magosi, Kovács, LoVecchio, Erdély, illetve D'Alvise, Maier, Di Benedetto.