Megszűnhet a járművek regisztrációs adója

 Az Európai Bizottság júliusra halasztotta az egységes gépjárműadó bevezetéséről szóló terv vitáját és a döntést. A tervek szerint a regisztrációs adó beépülne az üzemben tartási adóba, és így megszűnne. Az elképzelés fő elemeit ismertetve Kovács korábban kiemelte: a tagállamok nagy részében - de nem mindegyikében - kivetett regisztrációs adó fokozatosan beépülne az éves üzemben tartási adóba, és így egy idő után megszűnne.

2005.06.22. 06:57 |

 Az Európai Bizottság júliusra halasztotta az egységes gépjárműadó bevezetéséről szóló terv vitáját és a döntést. A tervek szerint a regisztrációs adó beépülne az üzemben tartási adóba, és így megszűnne.

 Kovács László adóügyi biztosnak az elképzelések szerint szerdán kellett volna beterjesztenie a jelenlegi eltérő nemzeti adózás egységesítéséről szóló javaslatát a 25 tagú bizottságnak. A bizottság napirendje azonban olyan zsúfolt, hogy a javaslatról csak júliusban fognak szavazni - közölték.

 Az EU-ban jelenleg eltérő nemzeti szabályok vonatkoznak a gépjárművek adózására. Néhány ország, köztük Németország a motor mérete alapján adóztat, mások, főként az északi országok magas regisztrációs adót szabnak meg vásárláskor, amiben az a megítélés tükröződik, hogy luxusnak tekintik a járműveket. A dél-európai országok többnyire alacsonyabb adót szabnak meg a kisebb, magasabbat a nagyobb autókra.

 Az elképzelés fő elemeit ismertetve Kovács korábban kiemelte: a tagállamok nagy részében - de nem mindegyikében - kivetett regisztrációs adó fokozatosan beépülne az éves üzemben tartási adóba, és így egy idő után megszűnne.

 Emellett az adó nagyságában növekvő szerepet kell játszania a környezetszennyezés mértékének, vagyis a kocsi széndioxid-kibocsátásának. A tervezet szerint ennek a tényezőnek 2008-ra el kell érnie a teljes adó 25 százalékát, 2010-re az 50 százalékát. Az új, egységes szabályozás kizárná a kettős vagy többszörös adóztatást addig is, amíg a regisztrációs adó megszűnik, mondta Kovács László.

 

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.