Megszórta a Vidi a Pápát, Nikolics duplázott

Itt a tavasz! Legalábbis futballban... A bajnokság tavaszról előrehozott 16. fordulójában a Videoton Pápára látogatott. A szezon eleljén hazai pályán három góllal volt jobb a Vidi, most is egyértelmű esélyesként kezdte a mérkőzést. A játék ennek megfelelő volt, Nikolics két remek gólját Gyurcsó egy még nagyobbal fejelte meg az első félidőben. A másodikban két újabb Vidi-gól tette kiütéssé a győzelmet.
Pápa - Videoton 0-5 (0-3)

2014.11.29. 17:56 |

A fehérváriak Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira - Sándor (Caneira), Trebotic - Gyurcsó (Feczesin), Kovács (Kleinheisler), Alvarez - Nikolics összeállításban kezdtek a náluk 24 ponttal kevesebbet gyűjtő, 12. helyen álló Pápa otthonában. Juhász becsúszása után már a 4. percben le kellett cserélni Coroiant, s a pápai sokk még nagyobb lehetett volna, ha az első Vidi-lehetőségnél Alvarez nem rúgja el Nikolics elől a labdát. Aztán javított a salvadori: a 9. percben remekül ugratta ki Stopirát, a balhátvéd pontosan gurított vissza Nikolicsnak, a Vidi gólkirálya pedig felvarrta a labdát a bal felső sarokba. Jobbal, de öt perc után megmutatta, ballal is megy! Szolnoki elfutott, beadása után Nikolics előbb még Szűcsöt tornáztatta meg, de a kipattanót Gyurcsó visszafejelte a csatár elé, aki védhetetlenül lőtt a jobb sarokba. Három fordulón keresztül nem volt eredményes Nikolics, de most pótolta a mulasztást...

A 21. percben Gyurcsó centikkel maradt le Stopira belőtt labdájáról - elképesztő fölényben volt a Vidi. Először Kenesei ívelésénél volt dolga a fehérvári védelemnek, Vinícius tisztázott a berobbanó Popin elől. Kovácsot nem tudták megelőzni a másiki kapunál, de nem találta jól el a labdát a 36. percben. Három perccel később Gyurcsó adott be jobbról, Nikolics felugorva fejelte vissza a labdát a bal sarok mellé. A 44. épercben aztán Gyurcsó nem bízta másra, 18 méterről, szabadrúgásból óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. Egy félidő alatt kiütötte a Vidi a Pápát, nagyobbnál nagyobb gólokat szerezve.
Kérdés volt, mekkora energiákat mozgósít a második félidőben a sokkal jobb listavezető. A Pápa az első akciójából helyzetet teremtett szünet után, de Popin hiába tartotta meg jól a labdát, végül Calatayud tisztázott. Az 50. percben ziccerrel válaszolt a Vidi, Nikolics labájával Alvarez lépett ki, de nem tudta átlöbbölni Szűcs fölött. Az 59. percben elképesztően felpörögtek az események: Popin fejesgólját les miatt nem adták meg, az ellentámadásnál Nikolics kapufát lőtt, majd még ugyanabban az akcióban Stopira tizenhatos sarkáról megeresztett lövését Szűcs Lajos egyszerűen bevédte, így lett szépítés helyett 0-4... Feczesin és Kleinheisler érkezett a pályára, aligha az eredmény tartása jegyében.

Hogy mennyire nem, azt Feczesin pár perc alatt igazolta: a 69. percben Alvarez szabadrúgása kijött Szűcsről, az érkező cserecsatár pedig két méterről nem hibázott. Két percen belül duplázhatott is volna Feczesin, de Szűcs ekkor javította hibáit és nagyot védett, pedig már csak vele állt szemben a támadó.A csendessé váló hajrában a Pápa szabadrúgásokkal próbálkozhatott, de hiába. A Vidi inkább csak a kontráknál pörgette fel a tempót, a 84. percben Kleinheisler lőtt mellé. A fehérváriak másodszor nyertek 5-0-ra a bajnokságban, korábban az MTK-t ütötték ki. Az utolsó idei bajnokin a Dunaújváros lesz az ellenfél idegenben, addig még kedden egy ligakupa-meccs is vár a Vidire, szintén Dunaújvárosban.

Lombard Pápa - Videoton FC 0-5 (0-3)
Gl.: Nikolics (2), Gyurcsó, Stopira, Feczesin.