-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Megvalósult a Polgármesteri Hivatal épületének teljeskörű energetikai korszerűsítése
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata összesen 1,273 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással valósította meg a Polgármesteri Hivatal Városház tér 1. épületének teljeskörű energetikai korszerűsítését, valamint a Városház tér 2. épület nyílászáróinak cseréjét a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében.
„Egy város életében mindig fontosak a középületek, különösen, ha műemléki környezetben, a város közepén helyezkednek el.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András polgármester a projektzárón.
A városvezető elmondta: a Városháza azon túl, hogy egy emblematikus épületegyüttes, egyben a város egyik fontos közösségi tere és nem utolsó sorban több mint 300 ember munkahelye. A látványos homlokzati munkák mellett kiemelte a kevésbé szem előtt lévő folyamatokat is: a projekt során ugyanis a közművek is megújultak, ami legalább annyira fontos, mint a látványos részek.
Dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző arról beszélt, hogy a felújítás már nagyon ráfért az épületegyüttesre, a munkák végeztével pedig méltó módon csatlakozott az Országalma környékének látképéhez.
Kiemelte a Polgármesteri Hivatal dolgozóit, akik a költözések és a felújítási munkák között is haladtak az ügyekkel. Fontos szempontként értékelte, hogy nagyon jó kivitelezőt találtak a projektre, aki a hivatallal végig együttműködve, határidőn belül és a vállalt áron teljesítette a beruházást.
Lehrner Zsolt alpolgármester elmondta, hogy a felújítással az épületegyüttes három barokk gyöngyszeme kerülhetett méltó köntösbe, melyek hosszú, több évszázados múltra tekintenek vissza. Mint fogalmazott: jó hallani a visszajelzéseket az ide látogatóktól és a székesfehérvári polgároktól, hogy milyen szép lett a Városháza.
A projektzáró eseményen részt vett Szabó Bakos Györgyné, a Belváros és környéke önkormányzati képviselője is.