-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Megváltozott munkaképességűeknek és hátrányos helyzetűeknek segített a MENTORHÁZ
A mentorház projekt célja volt a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű személyek, megváltozott munkaképességűek társadalomba történő beilleszkedésének segítése és egészséges életvitelének megteremtéséhez szükséges szolgáltatások nyújtása.
A megvalósítás 2021. április 1-től 2022. márciusáig lezajlott. A szolgáltatásba bevontak száma 31 fő megváltozott munkaképességű személy és 7 munkáltató. A szolgáltatás helyszíne Székesfehérvár, Prohászka u.14., majd Sziget u. 23.
Az 5 részből álló program a szükséglet és igényfelméréssel kezdődött, melyben az ügyfelek korábbi munkatapasztalatainak, munkavállalási elképzeléseinek, céljainak felmérése történt. Kiemelt szerepet kapott a szociális helyzet, körülmények, segítő háló, megváltozott munkaképesség okainak feltérképezése, valamint az ügyfelek munkavállalási készségeit, képességeit, motivációját ismertük meg. Ezt követte az egyéni fejlesztési terv meghatározása, amely tartalmazta a mentor javaslatait, az ügyfél és a mentora által kijelölt és a projekt keretein belül elérendő célokat, valamint az ezek eléréséhez szükséges tevékenységeket, programokat.
A folytatásban egyéni fejlesztési tervre alapozott, személyre szabott munkaerőpiaci felkészítés, segítő beszélgetés következett. Csoportos foglalkozásokon keresztül, mint a munkaerőpiaci készségek fejlesztése, önfejlesztő/önsegítő csoport és álláskeresési klub keretén belül bővítették ismereteiket, növelték szociális és kommunikációs, munkarőpaci készségeiket. Szeptember, október hónapokban lehetőségük volt munkatapasztalatszerzés programunkban kipróbálni magukat az általuk vágyott munkában, együttműködő partnereinknél és szervezetünknél működtetett munkakörökben. Mindeközben folyamatos volt a munkáltatók tájékoztatása, a munkakörök felmérése. Októbertől megkezdődött az ügyfelek támogatása a számára legmegfelelőbb munkahely megtalálásában és megtartásában. A munkáltató elvárásainak, jellemzőinek és a munkavállaló képességeinek, elképzeléseinek összeegyeztetése.
A kezdeti 31 fő 23 főre csökkent a projektidőszak alatt, 2022 januárjára a 23 főből 17 fő került állásba a felkészítésnek köszönhetően. Eredményként elmondható, hogy ügyfelek beilleszkedtek munkahelyeiken, főként az Alba Mentor Kincsesbányai Foglalkoztatója, a Média Markt Zrt. és a Főkefe Közhasznú Nonprofit Kft. fogadta őket. A Média Markt Zrt-vel együttműködés született munkahelyi mentorálás szolgáltatásra.
A Covid-járvány egész társadalmat érintő hatása a célcsoport mindennapjait, hozzáállását és elhelyezkedési esélyeit is rendkívüli módon befolyásolta. A projekt alatt sokszor tapasztalhattuk, hogy – a megbetegedéstől tartva – nem mindenki vett részt a csoportos foglalkozásokon vagy a munkatapasztalatszerzésen.
A projekt folytatásaként kidolgozásra került a NEAO-KP-1-2022/8-000302 „Mentorház” - Innovatív módszerekkel a megváltozott munkaképességű személyek és az oktatásból kikerülő sajátos nevelési igényű fiatalok munkaerőpiaci helyzetének előmozdítására című projektünk. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott programba hamarosan megkezdjük a résztvevők bevonását. A projekt megvalósulásának helyszíne Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával fenntartott szolgáltató irodánk. Várjuk azon megváltozott munkaképességűek és sajátos nevelési igényű fiatalok jelentkezését, akik célul tűzték ki a munkavállalást és késztetést éreznek a változásra.
A jelentkezéseket 2022. június 30-ig az info.albamentor@gmail.com email címre várják. További információt munkatársaiktól kaphatnak az érdeklődők: személyesen a Mentorházban, Székesfehérvár, Sziget u. 23. (bejárat a park felől) vagy telefonon a +36 30 598 3806, +36 22 808 788 számokon.