Menetel a Fehérvár KC - Tilingerék legyőzték a Mosonmagyaróvárt is

Győzelemnek és Emberovics Míra visszatérésnek is örülhettek a Fehérvár KC drukkerei az év utolsó bajnokiján. A Mosonmagyaróvár vendégeként Tilingerék végig uralták a mérkőzést, és zsinórban negyedik bajnokiján gyűjtötték be a győzelemért járó két pontot.
Mosonmagyaróvár – Fehérvár KC 19-21 (7-12)
2014.12.30. 19:23 |

Esélyesként lépett pályára a Fehérvár KC az őszi szezon, és az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén a Mosonmagyaróvár vendégeként. Róth Kálmán együttese a 9. helyről várta a bajnoki folytatást, míg Bakó Botond gárdája a dobogó tövében, a negyedig helyen tanyázott a találkozó előtt. Az FKC-ban hosszú sérülés után ismét pályára léphetett Emberovics Míra, az átlövő még május 10-én, Vácon szenvedett térdsérülést. Mosonszolnokon a gólgyártást Kazai Anita kezdte, majd nem sokkal később a visszatérő Emberovics is betalált. A játékrész derekán már hárommal vezetett a Fehérvár, ehhez tettek még hozzá kettőt Tilingerék a szünetig. Félidőben 12-7-re vezetett a Fehérvár.

A fordulás után a játék képe nem változott, a 36. percben, Tilinger Tamara gólját követően pedig már hat volt közte. Ekkor Róth Kálmán a Mosonmagyaróvár vezetőedzője időt kért, ami jól is sült el, mert hat perc alatt visszajöttek a meccsbe, ekkor már csak kettővel vezetett a Fehérvár. Természetesen jött a vendég időkérés, Bakó Botond tanítványai pedig ezután 3-4 gólon tudták tartani a hazaiakat. Nyolc perccel a vége előtt Horváth Bernadett góljával már 20-16-ra vezettek a fehérváriak. Az újabb óvári időkérés után a Fraditól kölcsönkapott Dajka csökkentette háromra a különbséget. Ezután jó néhány percig nem esett gól, ami az FKC-nak kedvezett, az 58. percben pedig jött Tilinger Tamara, és végérvényesen eldöntötte a találkozót. A végén ugyan még közelebb jött a Mosonmagyaróvár az FKC-hoz, így végül a Fehérvár21-19-re nyert Mosonszolnokon, a Mosonmagyaróvár ellen.