-
Netrevaló tudnivalók
Az idősek biztonságos internetezését segítő foglalkozással, a gorsiumos diákok alkotásaiból nyílt tárlattal, valamint könyvsorozat-kiállítással várják az érdeklődőket a Vörösmarty Mihály Könyvtár és tagkönyvtárai az év legelején.
2025.01.07. -
Család és gyermekvédelmi tanácsadás
Ingyenes család- és gyermekvédelmi tanácsadást tartanak január 17-én pénteken 14 óra és 16 óra között a Székesfehérvári Álláskeresők Egyesületének Tolnai u. 10. szám alatti irodájában.
2025.01.06. -
Fa Nándor előadása az MCC-n
Fa Nándor hajótervező és -építő, óceáni szólóvitorlázó, a Magyar Vitorlás Szövetség tiszteletbeli elnöke, a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének tagja tart előadást 2025. január 8-án a Mathias Corvinus Collegium székesfehérvári képzési központjában.
2025.01.06. -
Bélyegkiállítás a Városházán
A város postatörténeti emlékeit és a 100 éve megalakult Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör történetét is megismerhetik az érdeklődők a január 7-én, kedden nyíló kiállításon.
2025.01.06.
Mérd meg, mutasd meg! – térinformatikai verseny középiskolásoknak
„Ami mérhető, mérd meg, ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” Galileo Galilei gondolata a mottója annak a pályázatnak, amelyet középiskolások számára írt ki az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar Geoinformatikai Intézete.
A tavalyi év sikerén felbuzdulva az egyetem újra felhívást tett közzé "Mérd meg, mutasd meg!" címmel. A pályázat, amelyre vegyes korösszetételű csapatok jelentkezését várják, a Térinformatika napja programhoz kötődik. A versenyen középiskolás csapatok mutathatják be pályaműveiket, melyet térinformatikával foglalkozó cégek értékelnek és díjaznak.
A GIS Day 1999-ben, az Esri elnökének kezdeményezésére indult mozgalom, amelyet azóta is minden évben november hónapban tartanak, és amelyre az idei évben november 20-án kerül sor. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara a Térinformatika Napja rendezvény alkalmából szeretettel várja mindazon tanárok és diákok jelentkezését, akik érdeklődnek a térinformatika iránt és szeretnék megtudni, mi is a térinformatika, milyen változásokat hozhat a világ életében.
A pályázati kiírás szerint az induló csapatok feladata, hogy megmutassák, hogyan lehet megmérni és bemutatni térben azt a dolgot, környezetet vagy jelenséget, ami a középiskolásokat érdekli. Mind a feladat, mind a mérés a diákok kreativitására van bízva. A pályaművek beadási határideje 2024. november 20. (szerda). A pályaműnek tartalmaznia kell a résztvevő csapattagok nevét és életkorát, iskolájuk nevét és címét, a feladat során végrehajtott mérések menetét, eredményeit és mindezek megjelenítését.
A legjobb pályaműveket a Térinformatika napján, november 20-án a csapattagok egy 15 perces (ppt) előadás keretében mutatják be. A feladatok értékelésében térinformatikai cégek is részt vesznek. A bírálók figyelembe veszik a pályamű témáját, a mérések végrehajtását és a középiskolások ötletességét. Részletes információ kérhető Dr. Pődör Andreától a +36 22 200 464 telefonszámon, vagy a podor.andrea@amk.uni-obuda.hu e-mail címen.