-
Ösztöndíjak hallgatóknak
Az idei tanév első félévében 58 hallgatót és diákot támogat Székesfehérvár Önkormányzata az „Alba Regia” Felsőoktatási, Felsőoktatási Hallgatói Tanács, illetve Tanulmányi és Szakmai Verseny tanulmányi ösztöndíjjal. A Városháza Dísztermében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte hétfőn délután azokat a középiskolásokat és a felsőoktatásban tanuló hallgatókat, akik sikeresen pályáztak.
2024.11.25. -
Előadássorozat az okostelefon veszélyeiről
Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. -
Téli Tárlat
Megnyílt a Téli Tárlata a Fehérvári Művészek Társaságának hagyományos adventi kiállítása. Az alkotások a Pelikán Galériában tekinthetőek meg.
2024.11.25. -
Átadták a díjakat
Nagyszabású, színvonalas gálaműsor keretében adtak át az Év Vállalkozója és Vármegyei Év Vállalkozója, valamint a Príma-díjakat. A tizennyolcadik alkalommal megrendezett díjátadónak a Mercure Hotel Magyar Király adott otthont.
2024.11.25.
Merjünk segíteni: újra elindult a Hős Képzés a Székesfehérvári Mentőállomáson
Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére 1887. május 10-én alakult meg az Önkéntes Mentőegylet Budapesten. A sokoldalúságáról is híres orvos – ő hozta létre Mentőmúzeumot, valamint alapította meg a Pesti Korcsolyázó Egyletet – jó érzékkel szervezte meg a Mentőegyletet: az 1892-es kolerajárvány felszámolásában nagy szerepet játszottak a koordinált tevékenységet végző mentőegyesületek. A mentés végül 1948-ig hasonló egyesületek felügyelete alatt maradt, majd létrejött az Országos Mentőszolgálat. Az úttörő kezdeményezés elindításának időpontját hivatalosan is a Mentők Napjának keresztelték.
Az állomás kollégái a járványhelyzet után most újraindították ezeket a foglalkozásokat, így minden érdeklődőt szeretettel várnak minden hónap harmadik hétfőjén, 15 és 17 óra között.
A foglalkozás első két résztvevője, Nyikos György és Nyikos Orsolya az oklevélen túl még a helyszínen állomásozó esetkocsikkal is megismerkedhetett.
Az ismeretterjesztő foglalkozás legfontosabb üzenete, hogy merjünk segíteni. Ahogy Fodor Ádám mentőtiszt és állomásvezető elmondta, kiemelten fontos, hogy felismerjük a bajt, és merjünk segíteni. A szakszerű segítség megtanulásához pedig az ilyen oktatások is hozzátesznek.