Merre tovább felsőoktatás? - fehérvári cégek és főiskolák vezetői találkoztak a Városházán

 Több jelentős székesfehérvári cég és pénzintézet vezetői találkoztak csütörtökön a városban működő felsőoktatási intézmények igazgatóival. A Városházán megrendezett találkozóról Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a legfontosabb cél az volt, hogy a humánerőforrás fejlesztésével Székesfehérvár megőrizhesse vezető helyét a régióban és a cégek vezetői megoszthassák tapasztalataikat a felsőoktatási intézményekkel arról, hogyan látják a jövő képzési irányait. (Nézze meg a képgalériát a tanácskozásról!)

2005.04.07. 17:17 |

 Több jelentős székesfehérvári cég és pénzintézet vezetői találkoztak csütörtökön a városban működő felsőoktatási intézmények igazgatóival. A Városházán megrendezett találkozóról Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a legfontosabb cél az volt, hogy a humánerőforrás fejlesztésével Székesfehérvár megőrizhesse vezető helyét a régióban és a cégek vezetői megoszthassák tapasztalataikat a felsőoktatási intézményekkel arról, hogyan látják a jövő képzési irányait. (Nézze meg a képgalériát a tanácskozásról!)

 A Kodolányi János Főiskola részéről Berta Ákos főigazgató-helyettes, a BMF -Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar részéről dr. Lőrincz Péter igazgató, a GEO Nyugat-Magyarországi Egyetem részéről pedig dr. Szepes András főigazgató-helyettes vett részt a találkozón. Berta Ákos (KJF) elmondta, legfontosabb célkitűzésük, hogy létrehozzák Magyarország első, nem állami egyetemét. A Kodolányi jó úton halad, a közeljövőben már mesterkurzusok indulhatnak, első lépésben partnerintézményekkel közösen. A KJF mobil, szolgáltató főiskolát valósított meg, amelynek stratégiailag fontos a felnőttképzés is. Berta Ákos kiemelte, jelentős szellemi tőke integrálódott az intézményben, emellett a városban élő polgárok számára is hasznos infrastruktúra épült ki. A Kandó Kálmán Főiskolát képviselő Dr. Lőrincz Péter kiemelte, a főiskola Számítástechnikai Intézete beágyazódott a fehérvári gazdaságba, gyakorlat orientált szakembereket képeznek a termelő vállalatok számára. A GEO képviseletében Dr. Szepes András az e-learning rendszer alapjainak megteremtéséről , valamint a szakirányú továbbképzések dinamikus fejlődéséről beszélt. A GEO az ingatlanügy és földmérés területén képez szakembereket, szeptembertől új szakot is akkreditáltatnak.

 A jelenlévő cégek képviselői közül a Visteon részéről Ligeti László a minőségbiztosítási ismeretek és a munkavédelem oktatásának fontosságára hívta fel a figyelmet, valamint a minőségi szakmunkásképzés fontosságát is hangsúlyozta. A bankszektort a Raiffeisen képviselte a megbeszélésen, képviselője a gyakorlati képzés jelentőségét emelte ki, hangsúlyozva, hogy a főiskolai hallgatóknak tájékoztató előadások sorozatára lenne szüksége, amelyeken találkoznának a bankszektor képviselőivel, hogy megtudhassák milyen speciális szaktudásra van igénye a bankoknak, milyen irányba képezzék tovább magukat.

 Warvasovszky Tihamér polgármester a találkozó jelentőségét összefoglalva kiemelte, ma már mindenki számára világos, hogy a városban működő három főiskola nem jelent konkurenciát egymás számára, érdemes összekapcsolni a tevékenységüket. Székesfehérvár polgármestere elmondta, a megbeszélés előtt építőipari cégek képviselőivel is találkoztak a főiskolák igazgatói, a találkozón a kollégiumi férőhelyek számának bővítése került szóba. A város koordináló szerepet vállal az építőipari cégek és a főiskolák egymásra találásában, emellett kedvezményes feltételekkel területet is biztosít majd a kollégiumok építéséhez. 

 

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.