-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Mesével zenélek - művészeti foglalkozás a Fehérvári Civil Központban

Mesi ismét Zenével mesél és várja a gyerekeket. Kamarás Emese alkotóműhelyében február 19-én, szombaton a művészet több ága fonódik össze. A Székesfehérvári Civil Központban 09.30 órakor kezdődő eseményen komolyzenei dallamok csendülnek fel, és a zene szárnyán mesevilágba csöppennek a gyerekek. A 11 óráig tartó komplex művészeti foglalkozáson a történetszövés mellett festés, rajzolás is lesz. A résztvevők papírra vethetik mindazt, ami a képzeletükben megjelent.
Az óvodásoknak és kisiskolásnak szóló délelőttre minden érdeklődőt szeretettel várnak, de arra kérik a szülőket, regisztráljanak a kamaras.emese@gmail.com e-mail címen, hogy mindenki számára megfelelő eszköz álljon rendelkezésre az alkotáshoz.