-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
MFB Pontot nyitottak Fehérváron – cél a kis és közepes vállalkozások segítése
Az MFB Pontok hálózatát azért hozták létre, hogy a vállalkozások egyszerű ügyintézés mellett, gyorsan és helyben juthassanak hozzá a fejlődéshez szükséges forrásokhoz – a lehető legalacsonyabb kamatok mellett. A Kormány a 2014–2020-as, Uniós ciklusban elérhető, visszatérítendő európai uniós források kihelyezésénél az ügyfélközpontú rendszer megalkotását helyezte a középpontba. A legfontosabb cél, hogy a vállalkozások a lehető legszélesebb körben, könnyen elérhető módon, gyorsan és minden eddiginél olcsóbban juthassanak forráshoz.
„A visszatérítendő pénzügyi eszköz források közvetítésével, illetve az új értékesítési hálózat kialakításával a Kormány az 1609/2015. számú kormányrendeletével a Magyar Fejlesztési Bank Zrt-t bízta meg, amely közbeszerzést írt ki az MFB Pontok kialakításában szerepet vállaló, hitelintézeti partnerek kiválasztására.” – mondta el a megnyitó alkalmával Tárnok László, a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. regionális vezetője, aki hozzátette: „az említett kormányrendelet 5 fő prioritást ír elő az MFB Pontok számára; az energetikai fejlesztéseket, különös tekintettel a megújuló energiára, a kutatásfejlesztés-innovációt, a versenyképesség-növelést, az infokommunikációs fejlesztéseket és a foglalkoztatás-bővítést.”
„A már meglévő 442 MFB Pont mellé a közeljövőben még 163-at alakítunk ki, ebből 36-ot az Észak-Dunántúlon. Ezeken a helyeken 16 féle termékkel állunk az ügyfelek rendelkezésére, ebből 14 konstrukció kifejezetten vállalkozások számára készült és van kettő, a lakosság számára elérhető ajánlat is. Ezek kondícióikban megengedőbbek a kereskedelmi bankok kínálatának átlagánál” – mondta Németh József, az OTB Bank Észak-Dunántúli igazgatója.
„A versenyképesség döntő tényező, ha szeretnénk részt venni Európa és a világ gazdaságában. Ez csak úgy lehetséges, ha csökkenteni tudjuk a finanszírozásban meglévő jelentős különbségeket. Ebben segítenek az MFB Pontok.” – fogalmazott Égi Tamás, Székesfehérvár alpolgármestere.