-
Fogadóóra a Facebookon
Közlekedést érintő fejlesztésekről, a bővülő buszmenetrendről, a Koronázó tér felújításáról, az uszodáról, a kórház hamarosan elkészülő új épületéről, a Bőrgyár felújításáról és az intermodális központról is kérdezték Székesfehérvár polgármesterét, Cser-Palkovics Andrást keddi Facebookon tartott fogadóóráján.
2024.11.19. -
Újjáalakult a Fehérvári Szenátus
Új tagokkal bővült a Fehérvári Szenátus. A 2024-2029-es önkormányzati ciklusban a polgármester munkáját segítő 11 fős tanácsadó testület kedden tartotta alakuló ülését a Városházán.
2024.11.19. -
Pénteken nyit a Koriliget
Napról napra vastagabb a jég a Zichy ligeti pályán, a nyitásig csak néhány nap van vissza, így szó szerint az utolsó simításokat végzik a Koriligetben.
2024.11.19. -
„Amit kérnek, de mit visznek?”
Folytatódott az idősek életminőségének javítását célzó WellOSyst program. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban Németi Kristóf kiberbiztonsági szakértő tartott előadást az idősödő korosztályt érintő kiberfenyegetettségről.
2024.11.19.
Mi az oka a maroshegyi vízminőségi panaszoknak - tavasszal tisztítják a csöveket
A Fejérvíz Zrt. Székesfehérvár Maroshegy egyes pontjairól érkező vízminőségi (íz, szín, szag) panaszokkal kapcsolatban a következőkről tájékoztatja érintett fogyasztóit: "a városnak ez a része korábban a Sóstói Vízműből kapta ivóvizét, mely viszonylag magas vas és mangán tartalmú. Korábban szűrési technológiával határérték alá csökkentették a vas és mangán tartalmat. Jelenleg más forrásból kapja a vizet a városrész és a csövekben lerakódott vas és mangán okozza a problémát. Tavasszal teljes csőtisztítás lesz a területen.
2011.02.01. 09:52 |
A Fejérvíz Zrt. Székesfehérvár Maroshegy egyes pontjairól érkező vízminőségi (íz, szín, szag) panaszokkal kapcsolatban a következőkről tájékoztatja érintett fogyasztóit. A városnak ez a része évtizedeken keresztül a Sóstói Vízműből kapta ivóvizét. Az ottani kutak vize geológiai okokból viszonylag magas vas és mangán tartalmú. Bár szűrési technológiával az előírt határérték alá csökkentették az – egyébként egészségre nem káros – vas és mangán tartalmat, a vízben maradó vas és mangán hosszú évek alatt lerakódott a vízvezeték-hálózat falán.
Ma már Csórról és Kincsesbányáról érkező karsztvizet szolgáltatnak ebben a térségben is, azonban az áramlási-, és nyomásviszonyok megváltozása miatt a csőfalra lerakódott ásványi anyagot a nagy sebességgel áramló víz megbontja, és ez okozza a vízminőségzavarokat. Ennek orvoslására hálózatöblítéseket, és a kritikus helyeken szivacsos csőtisztítást végeztek, melyek nem mindenhol hoztak megfelelő eredményt.
A probléma végleges megoldására a szükséges helyeken szivacsos csőtisztítást fognak végezni, melynek során a víz nyomásával vezetnek végig a csőben egy szivacslövedéket, és így távolítják el a csőfalról a lerakódást.
E munkát csak tavasszal tudjuk elvégezni, amiről az érintett lakosságot szórólapokon keresztül értesítik.
A tisztítást követően várhatóan megszűnnek a minőségi panaszok, addig kérik a fogyasztók megértését és türelmét.