-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
„Miben hasonlítunk és miben különbözünk?" - Bauer Bence előadása az MCC-ben
A székesfehérvári MCC vendége volt Dr. Bauer Bence, az MCC Magyar-Német Intézetének igazgatója. Az előadáson szó esett a migrációról, az atomenergia megszüntetéséről, Németország jelenlegi politikai, gazdasági és társadalmi helyzetéről.
A vendégelőadó beszélgetőpartnere Schlegl Kristóf a Magyar-Német Intézet munkatársa volt, aki jelenleg a Passaui Egyetem és az Andrássy Egyetem kettős diplomát adó mesterképzésén tanul Nemzetközi kapcsolatok és Politikatudomány szakon. Schlegl Kristóf németül, magyarul és angolul, valamint franciául és olaszul beszél, anyai ágon félig magyar, így a beszélgetést a jelenlévők nagy örömére magyarul moderálta.
Dr. Bauer Bence több mint 20 évet élt Németországban, ahol jogi egyetemet végzett, idehaza az Andrássy Egyetemen szerzett posztgraduális képesítést. 10 évig dolgozott a Konrad-Adenauer-Stiftung kötelékeiben, ahol a magyarországi képviselet projekt-koordinátoraként és képviseletvezető-helyetteseként az itthoni képzési programokért, a gyakornok- és ösztöndíjrendszerért, a partnerkapcsolatokért, valamint a politikai beszámolókért és anyagokért felelt. Brüsszelben az Európai Néppárt hallgatói szervezetét vezette.
Dr. Bauer Bence elmondta, hogy a Magyar-Német Intézet vezetőjeként legfőbb célja, hogy információcserével, kapcsolatok kiépítésével fórumot teremtsen a Magyarország és Németország közötti politikai, tudományos és társadalmi párbeszédnek. Az Intézet kutatásaival, háttérelemzéseivel, előadásaival hozzájárul ahhoz, hogy itthon jobban meg lehessen érteni Németországot, de ahhoz is, hogy Németországban jobban meg lehessen ismerni és érteni hazánkat.
Bauer előadásában érintette a jelenleg Németországban hatalmon lévő, úgynevezett jelzőlámpa koalíció (a szociáldemokraták (SPD), a Zöldek, és a liberálisok (FDP)) együttes kormányzása által meghatározott irányvonalakat, Németország energiapolitikája révén elmondta, hogy a Zöldeket mindig is az atomenergia-ellenesség, illetve a megújuló energiákra történő átállás jellemezte. Hangsúlyozta, hogy az orosz–ukrán háború kitörése után a Zöldek az azonnali energiaimport-stopot követelték Oroszországot illetően, mostanra viszont súlyos gondokat okoz az, hogy csökken a mennyiség. Bauer szerint emiatt már az is kétséges, hogy Németország leálltja-e az utolsó három atomerőművét, amit az év végére tervezett, tekintettel arra, hogy a CDU-ból, de még a liberális FDP-ből is sokan ezek üzemeltetésének meghosszabbítását követelik.
Az est folyamán a jelenlévők olyan kérdésekre kaphattak még választ, mint pl. „Miben különbözik a német föderális berendezkedés a hazai rendszertől?” „Milyen a németországi családtámogatási rendszer?”
Az előadás végén alkalom nyílt kötetlenebb, jó hangulatú beszélgetésre, kérdésfeltevésekre, a kérdések révén további számos érdekességet tudhattunk meg a két ország médiahelyzetére vonatkozóan, valamint kulturális-, testvérvárosi- és tudományos kapcsolatait illetően.