Minden beszállítot ki tud fizetni a Cornexi - két évig is eltarthat a felszámolás

 A tulajdonosok az április közepén elrendelt felszámolás után is megpróbálták megmenteni a magyarországi gabonaipar egyik jelentős szereplőjének tartott, székesfehérvári Cornexi Élelmiszeripari Zrt.-t, már nem kétséges, a Cornexi-csoport sajnos összedőlt. A Cornexi mélyrepülése még 2002-ben kezdődött. A működéshez szükséges nyersanyag nagy részét hitelből vásárolták. Az egyre nagyobb finanszírozási gondokkal küzdő cégcsoportot a tulajdonosok eddig kétszer próbálták eladni, sikertelenül.

2008.06.06. 08:35 |
A tulajdonosok az április közepén elrendelt felszámolás után is megpróbálták megmenteni a magyarországi gabonaipar egyik jelentős szereplőjének tartott, székesfehérvári Cornexi Élelmiszeripari Zrt.-t, immár nem kétséges, a Cornexi-csoport összedőlt.

 A müzli-, müzliszelet- és gabonapehely-gyártó Fitt-Cornexi Foods (FCF) Kft. ugyan még nincs felszámolás alatt, de 2007 júliusa óta háromszor is végrehajtást kért ellene az APEH Közép-dunántúli Igazgatósága. A zrt. tartozásainak pontos mértékéről még nem kívánt nyilatkozni Kissné Ágics Ilona felszámolóbiztos, a Kossuth Holding Zrt. munkatársa, de az biztos, hogy meghaladja az egymilliárd forintot. A cégcsoport teljes adóssága a 2006-ban létrehozott FCF-vel együtt várhatóan megközelíti a kétmilliárd forintot. Ezzel szemben a felszámoló előzetes adatai szerint a Cornexi vagyonelemeinek értéke még papíron sem éri el az egymilliárdot.

 Ha az FCF felszámolását is elrendeli a bíróság, amire jó esély van, a cégcsoport vagyonelemeit - köztük a dunaföldvári malmot - várhatóan még idén, egyben és talán még működőképes állapotban hirdetik meg.

 A Cornexi mélyrepülése 2002-ben kezdődött. A működéshez szükséges nyersanyag nagy részét hitelből vásárolták, ráadásul az árverseny miatt drágán vettek és önköltség közeli áron értékesítettek. Ilyen célra évente mintegy kétmilliárd forint hitelt vettek fel. Tetézte a bajokat, hogy 2002-ben ugyancsak hitelből kezdtek hozzá a dunaföldvári malom - 600 millió forint értékű - kapacitásbővítő rekonstrukciójához is. Ilyen körülmények között nem csoda, hogy az évi 150-200 millió forintos hitel-visszafizetési kötelezettségének nem tudott eleget tenni az elmúlt években átlagosan hárommilliárd forint körüli nettó árbevételt elérő vállalkozás. Az egyre nagyobb finanszírozási gondokkal küzdő cégcsoportot a tulajdonosok eddig kétszer próbálták eladni, sikertelenül - olvasható a Napi Gazdaságban.

Gazdaság

  1. Fehérvári konténerek Párizsban

    A 2024-es nyári olimpia nemcsak a sport iránti szenvedély ünnepe, hanem a fenntarthatóság és a környezettudatosság fejlődésének kulcsfontosságú állomása is. A párizsi olimpia a sportolók kiemelkedő teljesítménye mellett a fenntartható megoldások és a társadalmi felelősségvállalás hangsúlyozására is fókuszál. A Continest, mint az összecsukható konténerek vezető gyártója is szerepet játszik ebben a zöld forradalomban.

    2024.08.06.
  2. Nyit az új Ecofamily

    Az Ecofamily magyar üzlethálózat egy életérzés, egy közösség, ahol az emberi alapértékek, a szeretet, a hála és az öröm inspirál mindent, amit napról napra tesznek. Immár 20 éve elköteleződtek dolgozóik és vásárlók jólléte mellett. Hálózatuk 63 üzletből áll, és közel 1500 munkatársuk egységet alkotva halad azon az úton, amit megálmodtak.

    2024.08.06.
  3. Ikarus buszok Lengyelországban

    Augusztus 1-től állnak forgalomba a lengyelországi Szczecinek városban az Ikarus zéró emissziós buszai, amelyek megérkezésével a legrégebbi belsőégésű járműveket kivonják a forgalomból. Ilyen elektromos Ikarus buszok közlekednek Székesfehérváron is már lassan két éve.

    2024.07.26.
  4. Munkaerőpiaci támogatások

    A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósuló GINOP PLUSZ-3.1.1-23-2023-00001 „Pillér” projekt célja a munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése, az álláskeresők és inaktívak foglalkoztathatóságának javítása, valamint a program célcsoportjába tartozók nyílt munkaerőpiacon való tartós integrációja.

    2024.07.18.