Mindenki változást akar - interjú Vargha Tamással

 Az első fordulóban 58,53 százalékkal a parlamentbe került 50 éves tanár Vargha Tamás, Székesfehérvár közgyűlésének tanácsnoka az egészségügy, a szociális biztonság, a közbiztonság, az állam demokratikus működése és a gazdaság talpra állítását tűzte zászlajára. Mint mondta "mindenki változást akar, ez tisztán látszik, az elkövetkezendő két hétben pedig azon kell dolgozni összefogva, hogy ennek lehetőségét megteremtsük a Parlamentben."
2010.04.12. 14:38 |
Vargha Tamás, Fejér megye 2-es választókörzetében a szavazatok 58.53 százalékát kapta 1959. február 2-án születt Székesfehérváron. A József Attila Tudományegyetem után az ELTE hallgatója lett és itt szerezett diplomát is. Négy gyermeke van, legidősebb fia jogász, lánya a Pázmány Péter Katolikus Egyetem végzős hallgatója, a két legkisebb pedig gimnazista.
 
 
 
 
 
 
 
Mint mondta - újra dinamikus fejlődési pályára kell állítani Székesfehérvárt, a környező településeken pedig meg kell keresni a fejlesztés lehetőségeit. Székesfehérvár mellett a választókerületéhez tartozó hat település közül Tácon a gorsiumi római feltárás lehetőségeinek kihasználásával a turizmus lehetőségeinek fejlesztését kívánja segíteni, Seregélyesen pedig a községben élők régi kérését teljesítve, szeretné elérni, hogy megépüljön az elkerülő út.
 
Hogyan töltötte a vasárnapját?
 
  Videoton meccsen voltam délután, majd a Petőfi Moziban vártuk a választás végeredményét.
 
Ilyen eredményre számított?
 
  Abból kiindulva, hogy az előző két választáson Fejér megye 2-es számú választókerületében a Fidesz jelöltje győzött -függetlenül a választások végeredményétől- titkon reméltem, hogy az első körben meglesz a Parlamenti mandátumhoz szükséges szavazatmennyiség. Ezúton is szeretném megköszönni mindenkinek, aki elment szavazni vasárnap.
 
Részvétel arányról mi a véleménye?
 
  Szerintem az országos átlag fölötti, több mint 68 százalékos részvételi arány a 2-es körzetben kiemelkedő. Véleményem szerint minél nagyobb a részvétel az annál jobb a demokráciának, hiszen a választói jog gyakorlása erősíti a demokráciát. Megtiszteltetésnek tartom, hogy mintegy 22 ezer választópolgár voksolt rám. Azonban szeretném felhívni arra is a figyelmet, hogy a nem rám szavazókat és a nem szavazókat is képviselni fogom a Parlamentben.
 
Késő este és korán reggel is a helyi média rendelkezésére állt vasárnap és hétfőn. Sokat dolgozik?
 
  Természetesen hétfőn hajnalban már dolgoztam este pedig kissé elhúzódott a szavazatszámlálás, így értelem szerűen késő estig voltunk talpon. Sok munkával telik majd az elkövetkezendő két hét az egyes körzetben. Azzal, hogy véget ért az első forduló, nem jelenti azt, hogy a választásnak vége van. Nagyon jól látszik, hogy Magyarország változást akar és a gyors, mélyreható változások lehetőségét csak az egységes kormányzás jelenti. Cser-Palkovics Andrással közös kampányunk volt. A plakátok, a kampányfilmek is azt sugallták, hogy ketten, egymást erősítve dolgoztunk az országért és Székesfehérvárért. Ezt folytatjuk tovább.
 
Sokan gratuláltak Önnek?
 
  Igen, rendkívül sok SMS-t és gratulációt kaptam. Ne feledjük el azonban, hogy 57 választókerületben lesz ugye 2. forduló.
 
Mire koncentrál elsősorban egyéni képviselőként?
 
  A Parlament a munkának a kereteit teremti meg, amik egy kistelepülésen vagy a városokban önkormányzati választókerületekben valósul majd meg. Azokra a nemzeti ügyekre koncentrálok természetesen amiket a kampány ideje alatt is megismerhettek a választópolgárok. Ezek között a legfontosabbak az egészségügy, a szociális biztonság, a közbiztonság, az állam demokratikus működése és a gazdaság talpra állítása.
Mindenki változást akar ez tisztán látszik, az elkövetkezendő két hétben azon kell dolgozni összefogva, hogy ennek lehetőségét megteremtsük a Parlamentben. A gyors és mélyreható változások lehetőségét pedig a mandátumok száma jelenti.