-
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15.
Mindent a duális képzésről - megújult a szakképzés szereplői számára készült honlap
A szakképzés 2020-as átalakítása, az új jogszabályi keretek komoly lehetőséget jelentenek a cégek számára, hogy saját kézbe vegyék a munkaerő-utánpótlást és -képzést.
A szakma elsajátítása 2020 szeptemberétől munkaviszonyban, szakképzési munkaszerződés keretében zajlik a duális képzőhelyen. Ez a változás egyfelől a fiatalkorú tanulók szakirányú oktatásában jelentkezik, másrészt az új rendszer erőteljesen támogatja a saját a dolgozók képzését a szakképzés keretein belül.
A duális képzőhelynek meg kell terveznie a képzés folyamatát és módszertanát, a minőségbiztosítást és annak működtetését. A képzésbe újonnan belépő vagy régóta képző cégek akár a teljes szakirányú oktatást megszervezhetik, ha erre van kapacitásuk, azaz nemcsak a klasszikus értelemben vett gyakorlatot, hanem az ehhez kapcsolódó szakmai elméleti elemeket oktatását is vállalhatják, így életszerűbbé válhat a szakma tanulása. Annak sincs akadálya, hogy a képzés teljes ívét más duális képzőhelyekkel (közreműködőként, képzőközpontok keretében) vagy a szakképző intézményekkel együttműködésben valósítsák meg.
A tanulók, illetve a képzésben részt vevő felnőttek munkavállalói jogviszonyban vannak a duális képzőhelyen, munkabért kapnak, alapvetően a duális képzőhelyhez kapcsolódik a szakmai oktatás ezen része. A finanszírozás is követi ezt az elvet, hiszen a csökkentő tétel, azaz az adókedvezmény minden olyan munkanapra lehívható, amely nem iskolai nap és a tanuló, illetve képzésben részt vevő felnőtt munkabérre jogosult.
A fenti sokrétű témakörrel kapcsolatban az érdeklődő vállalkozások, jelenlegi és leendő duális képzőhelyek, illetve a szakmát tanulók minden lényeges információt megtalálnak a https://dualis.mkik.hu/ honlapon.