Minőségi turizmus, korszerű környezetvédelem

 Turisztikai és környezetvédelmi pályázatait ismertette az érdeklődőkkel a Közép- Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség. A rendezvényt hatalmas érdeklődés kísérte, ahol a leendő pályázók a pályázati kiírások bemutatása mellett szakmai előadók segítségével átfogó képet kaphattak a projektfejlesztés és forrásszervezés lehetőségeiről. Jancsik András a Pannon Egyetem Turisztikai Tanszékének vezetője szakmai ismertetőjében elmondta: a minőségi turizmus kulcsa a verseny, melyet nemcsak a résztvevők, hanem maga a verseny „helyszíne” is jelentős mértékben meghatároz.

2007.12.13. 19:47 |
 Turisztikai és környezetvédelmi pályázatait ismertette az érdeklődőkkel a Közép- Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség. A rendezvényt hatalmas érdeklődés kísérte, ahol a leendő pályázók a pályázati kiírások bemutatása mellett szakmai előadók segítségével átfogó képet kaphattak a projektfejlesztés és forrásszervezés lehetőségeiről.

 Az ügynökség munkatársai részéről a Közép- Dunántúli Operatív Program keretében meghirdetett turisztikai pályázatainak ismertetése során elhangzott: a turisztikai kínálat és fogadókészség és minőségi fejlesztésére az elkövetkezendő időszakban mintegy 12,5 milliárd forint támogatás nyerhető el. A balatoni térség vonzerejének növelése érdekében a termál- és gyógyvízhez kötődő, a vízi-, öko-, bor-, kulturális, valamint kerékpáros turizmus minőségi javulását segítendő támogatásra pályázhatnak az önkormányzatok, vállalkozások. A régió arculatának turisztikai vonzerő növelésére, turisztikai település- és térségfejlesztés mellett új kereskedelmi szálláshelyek létesítésére, illetve már meglévők felújítására, bővítésére is lehet majd pályázni. Továbbá szabadidős- és sportszolgáltatások nyújtására, rendezvény-szolgáltatások feltételeinek megteremtésére, valamint közlekedési és kulturális szolgáltatások hátterének kiépítésére, korszerűsítésére kérhető vissza nem térítendő forrás.

Jancsik András a Pannon Egyetem Turisztikai Tanszékének vezetője szakmai ismertetőjében elmondta: a minőségi turizmus kulcsa a verseny, melyet nemcsak a résztvevők, hanem maga a verseny „helyszíne” is jelentős mértékben meghatároz, továbbá egy, már korábban nyertes pályázó osztotta meg tapasztalatait a jelenlévőkkel.

Környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztésre két kiírás tekintetében van lehetőség támogatás elnyerésére. A települések szennyvízkezelésre és fejlesztésre 2,7 milliárd forintból részesülhetnek, míg települési vízrendezésre további 450 millió forint áll rendelkezésre.

A szakmai napon a Közép- és Észak-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóságok szakemberei, Török Tiborné a költség- és környezetkímélő szennyvíztisztítási technológiákról, míg Dávid Sándor a vízelvezetés alternatív műszaki megoldásairól tájékoztatták az egész napos rendezvény résztvevőit.