Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. Cserkészkerület adventi kézműves-regös hétvégéjén, szombaton, Székesfehérváron, a Kodály Zoltán Általános Iskolában. A Wathay Ferenc Cserkészcsapat szervezésében megvalósuló nagyszabású eseményre a kerület három megyéjéből - Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém - érkezett cserkészeket Fehérvár alpolgármestere is köszöntötte.
2019.11.09. 16:05 |
Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

„A IV. Cserkészkerületnél régi hagyomány, hogy adventi kézműves hétvégét tartunk.

A gyerekek kiválaszthatják, hogy melyik mesterhez mennek; csuhézás, fafaragás, szövés, bőrözés, kártyavarrás, faesztergálás, fafaragás, adventi koszorú készítés, papírtárgy készítés, gyöngyfűzés, karkötőfonás közül választhattak, majd közösen ebédeltek.

Az ilyen alkalmakkor a kisebb csapatok résztvevői is láthatják, hogy sokan vagyunk, egy nagy közösséghez tartozunk.

Cserkésznek lenni életformát jelent.

A gyerekek nagyon sok praktikus dolgot megtanulnak, a kézműves tevékenységek mellett fontos a természetben való jelenlét, a táborozás.” - emelte ki Fehér György, a vendéglátó Wathay Ferenc Cserkészcsapat parancsnoka.

Székesfehérváron három cserkészcsapat működik; a Ciszterci Szent István Gimnáziumban a Zrínyi,- Öreghegyen a Prohászka,- és a Prohászka templomban a Wathay, akik összesen mintegy kétszáz főt számlálnak.

„Nagyon fontos a XXI. században, hogy találjuk meg a magunk közösségét.” - hangsúlyozta köszöntőjében Mészáros Attila.

„A cserkészmozgalom évtizedek óta fantasztikus közösségi erőt képvisel. Köszönöm szépen mindenkinek, aki aktív és ebben részt vesz.

Székesfehérváron is nagyon sokat segítenek nekünk a cserkészek;

természetesen igyekszünk őket támogatni, hiszen mi, itt, Székesfehérváron azt szoktuk mondani, hogy a város nagy közössége akkor tud jól működni, ha abban a kis közösségek jól működnek.” - tette hozzá Fehérvár alpolgármestere.

A kézművesség háború előtti hagyomány a cserkészeknél - Trianon után jött az ötlet, hogy egybegyűjtik és ápolják a népi mesterségeket - ebből nőtt ki a regös cserkészet.

Akkoriban járták a falvakat, tanyákat, gyűjtőmunkát végeztek, ma már ilyen nincs, ám a népi kézműves mesterségek elsajátításával ápolják a hagyományt.

Fehérvári színes

  1. A száműzetés öröksége

    Az Olvasóterem a Központi Könyvtár zárva tartása alatt is látogatható, és hétfőtől nem csak a könyvekért, folyóiratokért, hanem a Brazil Nagykövetség fotókiállításáért is érdemes felkeresni a Bartók Béla téren. A Száműzetés öröksége című tárlat olyan a II. világháború alatt Brazíliába menekült európaiakat mutat be, akik kiemelkedőt alkottak Brazíliában a művészetek vagy a tudomány területén.

    2024.07.17.
  2. Csicsergő a Felsővárosban

    A 0–3 éves korosztálynak szól a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Csicsergő foglalkozása, amely minden hónap harmadik szerdáján hívja a családokat zenés, játékos tornára a Felsővárosi Közösségi Házba. A foglalkozások ára 1200 forint, az alkalmakra előzetesen regisztrálni kell.

    2024.07.17.
  3. Kertlátogatás csütörtökön

    „Nagy örömünkre szolgál, hogy saját magunk által termesztett, egészséges élelmiszer kerülhet az asztalunkra. Gyermekeink láthatják az egész folyamatot, ahogy a magból zöldség, gyümölcs terem.” – vallják a Tündök – Családi kisgazdaság megálmodói, akik július 18-án, csütörtökön kinyitják a kertkaput az érdeklődők előtt.

    2024.07.16.
  4. Sóstó fölött az ég

     A kánikulában is érdemes egy sétát tenni a Sóstó Természetvédelmi Területen, ahol a víz közelsége és a fák is enyhülést adnak a forró nyári napokon. Emellett hirdetnek szervezett túrákat és zajlanak a Vadvasárnapok is.

    2024.07.16.