Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. Cserkészkerület adventi kézműves-regös hétvégéjén, szombaton, Székesfehérváron, a Kodály Zoltán Általános Iskolában. A Wathay Ferenc Cserkészcsapat szervezésében megvalósuló nagyszabású eseményre a kerület három megyéjéből - Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém - érkezett cserkészeket Fehérvár alpolgármestere is köszöntötte.
2019.11.09. 16:05 |
Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

„A IV. Cserkészkerületnél régi hagyomány, hogy adventi kézműves hétvégét tartunk.

A gyerekek kiválaszthatják, hogy melyik mesterhez mennek; csuhézás, fafaragás, szövés, bőrözés, kártyavarrás, faesztergálás, fafaragás, adventi koszorú készítés, papírtárgy készítés, gyöngyfűzés, karkötőfonás közül választhattak, majd közösen ebédeltek.

Az ilyen alkalmakkor a kisebb csapatok résztvevői is láthatják, hogy sokan vagyunk, egy nagy közösséghez tartozunk.

Cserkésznek lenni életformát jelent.

A gyerekek nagyon sok praktikus dolgot megtanulnak, a kézműves tevékenységek mellett fontos a természetben való jelenlét, a táborozás.” - emelte ki Fehér György, a vendéglátó Wathay Ferenc Cserkészcsapat parancsnoka.

Székesfehérváron három cserkészcsapat működik; a Ciszterci Szent István Gimnáziumban a Zrínyi,- Öreghegyen a Prohászka,- és a Prohászka templomban a Wathay, akik összesen mintegy kétszáz főt számlálnak.

„Nagyon fontos a XXI. században, hogy találjuk meg a magunk közösségét.” - hangsúlyozta köszöntőjében Mészáros Attila.

„A cserkészmozgalom évtizedek óta fantasztikus közösségi erőt képvisel. Köszönöm szépen mindenkinek, aki aktív és ebben részt vesz.

Székesfehérváron is nagyon sokat segítenek nekünk a cserkészek;

természetesen igyekszünk őket támogatni, hiszen mi, itt, Székesfehérváron azt szoktuk mondani, hogy a város nagy közössége akkor tud jól működni, ha abban a kis közösségek jól működnek.” - tette hozzá Fehérvár alpolgármestere.

A kézművesség háború előtti hagyomány a cserkészeknél - Trianon után jött az ötlet, hogy egybegyűjtik és ápolják a népi mesterségeket - ebből nőtt ki a regös cserkészet.

Akkoriban járták a falvakat, tanyákat, gyűjtőmunkát végeztek, ma már ilyen nincs, ám a népi kézműves mesterségek elsajátításával ápolják a hagyományt.

Fehérvári színes

  1. Maratoni álom

    Az egészséges életmód, a prevenció és a sport kiemelt szerepet kap Székesfehérvár Egészségfejlesztési Tervében. Az élsport mellett a tömegsportot erősítő rendezvények, a Nyitott Tornatermek programsorozat, a városrészi szűrőnapok, a közösséget szolgáló sportközpontok mind-mind mozgásra ösztönöznek.

    2025.01.02.
  2. Szerencsehozó lencse 2025

    Már 13. alkalommal indította az új évet szerencsehozó lencsével Székesfehérvár. A város lakói, az ünnepeket itt töltő vendégek, barátok, családtagok együtt ültek le a Palotai kapu téren felállított asztalokhoz és fogyasztottak el jóízűen egy tál lencsét.

    2025.01.01.
  3. Buli utáni takarítás

    A szilveszteri mulatságot követően január 1-jén reggel hatkor kezdte a Városgondnokság a belvárosi takarítási munkákat tizenöt emberrel, valamint további két köztisztasági járat a lakótelepeken gyűjti össze az ünneplés után keletkezett hulladékot.

    2025.01.01.
  4. Boldog új évet Székesfehérvár

    Szilveszter éjszakáján megtelt a Zichy ligeti színpad előtti tér, éjfélkor az ünneplők közösen énekelték el a Himnuszt, majd tovább folytatódott a mulatság. A buli este nyolckor kezdődött a Zichy-színpadnál, ahol idén sem volt hiány maszkokból, maskarákból: a kalapok, ördögszarvak és a színesen pompázó póthajak mellett előkerültek a szilveszteri bulik elengedhetetlen kellékei, a világító rudak, karkötők és ledes szemüvegek is.

    2025.01.01.