-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Misztikus fotóvilág Várnai Gyula kiállításán a Városi Képtár - Deák Gyűjteményében
A Dunaújvárosban élő és alkotó Várnai Gyula munkáiból nyílt kiállítás a Városi Képtár – Deák Gyűjteményének padlás galériájában. A művész grafikusként ismert, de a mostani kiállításon fotókat vágott össze számítógép segítségével és így alakult ki a tárlat anyaga. Az így keletkezett képek egészen október 30.-ig tekinthető meg, hétfő kivételével az Oskola utca 10. alatti képtárban. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Várnai Gyula 1956-ban született Kazincbarcikán, majd az élete nagyobb felét Dunaújvárosban élte és éli most is. A művész matematikát és fizikát, illetve zenét tanult. Később ettől elfordulva nyomdászként dolgozott, de napjainkban a grafika és a fotózás emészti fel legtöbb idejét. Várnai Gyulát 1989-ben Smohay és Derkovits-ösztöndíjjal jutalmazták.
A kiállításra Várnai Gyula egy egészen új projektjét mutatta, be és egyből kijelentette, hogy ő ezeket a képeket nem szégyelli sőt szereti is. A tárlat fényképekből állt, amit a művész számítógéppel feldolgozott átalakított. A képek ebben a formában egy misztikus világot teremtettek, egy olyan világot, ahol a műterem lépcsőin citromok gurulnak le, vagy ahol az erdőben a fák termései a levegőbe emelkednek, vagy ahol a tárgyakat csak homályos földön túli valójában érzékelhetjük. A kiállítás egyik legérdekesebb darabja egy „betűleves”, mely az őszi erdő levél borította talajából emelkedik ki.
A kiállítás egészen Október 30.-ig tekinthető meg, hétfő kivételével 10:00-18:00 -ig az Oskola utca 10. alatti Deák Gyűjtemény padlásán.