-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Modern Városok Program - már következő közgyűlésen téma lesz a Zichy liget és a belváros összekötése
A Modern Városok Programról és az-az a kormány és a Fehérvár által május 26-án aláírt megállapodás jelenlegi állásáról tartott sajtótájékoztatót csütörtökön délelőtt Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője és Cser-Palkovics András polgármester. A megállapodásról szóló kormányhatározat június 12-én jelent meg a Magyar Közlönyben, ami az egyes programpontok mellé felelős szakminisztériumot is rendel.
2015.06.18. 09:40 |
A Modern Városok Programról és az-az a kormány és a Fehérvár által május 26-án aláírt megállapodás jelenlegi állásáról tartott sajtótájékoztatót csütörtökön délelőtt Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője és Cser-Palkovics András polgármester. A megállapodásról szóló kormányhatározat június 12-én jelent meg a Magyar Közlönyben, ami az egyes programpontok mellé felelős szakminisztériumot is rendel.
Kiemelten fontos Székesfehérvárnak a Modern Városok Program és nagyon örülünk annak, hogy gyorsan megszületett erről a kormányhatározat is – mondta Cser-Palkovics András polgármester. Ez kimondja, hogy az egyes programpontok tekintetében melyik minisztériummal lesz egyeztetési feladata a városnak. "Valamennyi programpont tekintetében felvesszük a következő napokban és hetekben a szakminisztériumokkal a kapcsolatot és a tárcákon belül azokkal a szakemberekkel, akik felelősek a programpontokért. Minél gyorsabban szeretnénk magvalósíthatósági ütemtervet is letenni az asztalra az egyes programpontokról. Szándékaink szerint már a jövő hét pénteki közgyűlésen is lesz olyan téma, ami a modern városok megállapodás része." A belváros Zichy ligettel való összekötésének tanulmányterveire várhatóan felhatalmazásokat ad majd a hivatalnak a testület, hiszen a lehető leghamarabb szeretne a város pontos tervekkel és költségvetéssel rendelkezni, hogy a szakminisztériumokkal egyeztetett feladatokat a kormány felé terjeszthessék. "A Zichy ligetnél azt is felmérjük, hogy a környező utcákat át lehet alakítani vagy a föld alatt szükséges elvinni az utat. A pontos tervezés nagyon nehéz, mert a Várkörút felújításakor is bebizonyosodott, hogy az évtizedes közművek esetében nem pontosak a közműtérképek."
Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője elmondta, hogy a miniszterelnök székesfehérvári látogatása után a kormány a legközelebbi ülésén napirendre is vette és megtárgyalta a Fehérvárral történt megállapodás pontjait és egy kormányhatározatban feladatot szabott a miniszterek, minisztériumok számára. Ennek alapján elkezdődhet a munka és az egyeztetés az önkormányzat és a minisztériumok között, hogy Székesfehérvár még élhetőbb, még szebb, még vonzóbb városa legyen Magyarországnak és Közép-Európának is.
Az összes programpont esetében várhatóan mintegy 30-40 milliárd forint között lesznek majd a költségek. Fontos kérdés, hogy eldőljön, hol van lehetőség EU-s források bevonására, hol lesz nemzeti forrás és hol szükséges az, hogy a város állja költségeket. Ez utóbbival kapcsolatban elhangzott, hogy időben sokkal gyorsabb lesz néhány esetben, ha a város saját maga finanszírozza a tanulmányterveket.
Az MTI kérdésére a város polgármestere elmondta: alapvetően egy jégkorongra épülő csarnok lesz, amelyben folyamatos biztosítják majd a jeget, a helyszín egyéb kulturális, tudományos és sportrendezvények esetén pedig más burkolatot kapna. Hatezer ember befogadására lenne alkalmas jégkorongmérkőzésen, ez egyben a legkisebb maximális nézőszámot is jelenti a legnagyobb játéktér miatt - tette hozzá.
Úgy vélte, a sok funkció és a használatba vételt követő üzemeltetési és működtetési feladatok racionális megtervezése miatt legalább egy évig fog tartani a tervezés. Megemlítette, hogy a jégkorong 30-40 napos kihasználtságot jelenthet éves szinten, de legalább ugyanennyi másfajta rendezvénnyel is meg kell majd tölteni a csarnokot.
Cser-Palkovics András kiemelte: jelezték mind a kormányfő, mind Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke számára, hogy a 2024-es olimpiai pályázat sikere esetén Székesfehérvár szívesen lenne házigazdája az új csarnokkal teremsportoknak, az új futballstadionnal labdarúgó-mérkőzéseknek, a Velencei-tóval pedig vízi sportoknak.