-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Mofetta a város közepén - újabb lehetőség az érbetegség kezelésére Székesfehérváron is
Éppen a járványidőszakban készült el dr. Mikola József érsebész főorvos új rendelőjével, a Dr. Mikola Mofetta Kezelőközponttal. Mint mondta, több éven keresztül tanulmányozta a szén-dioxidos kezeléshez szükséges berendezéseket és a tapasztalatokról, jótékony hatásokról készült szakmai feljegyzéseket, ezt követően döntött annak fehérvári meghonosítása mellett.
Mofettának nevezik a széndioxidot tartalmazó viszonylag alacsony hőfokú vulkáni kigőzölgést. A széndioxiddal történő kezelés, más néven szén-dioxid szárazfürdő több mint 2000 éves múltra tekint vissza, már a római korban is eredményesen használták, és a természetes gázforrásokkal rendelkező országokban napjainkban is rendszeresen alkalmazzák ezt a gyógymódot.
A CO2-szárazfürdő az érbetegségek komplex terápiájának tudományosan bizonyított eszközévé vált, és az alapja a mofetta-kezelésnek is. A kifejlesztett kabinba tisztított széndioxidot vezetnek be, ide ül be a páciens. A kezelés alkalmanként fél óra, amit többféle orvosi vizsgálat előz meg, és szakasszisztens felügyeletével végezhető. A kabinban folyamatosan mécses ég, valamint buborék-mozgással is figyelik a gáztelítettség szintjét. (Ha a buborékok a levegőben maradnak és lebegnek, akkor megfelelő a szint a kabinban.)
„Elsősorban a járópanasszal, vagy kisebb sebekkel rendelkező érbetegeknek ajánlom ezt a kezelést. Nagyon jó hatással van a bőrkeringésre, és ennek javításán keresztül fejti ki objektív állapotjavító hatását. Ezenkívül alkalmazható a gyulladásos eredetű betegségekre, és mivel van egy központi idegrendszeri hatása, így a cukorbetegek neuropátiájának kezelésére is rendkívül jó. Javítja a vénás és a nyirokkeringést, így a visszerek vagy a narancsbőr kezelésében is lehet alkalmazni.” – foglalta össze dr. Mikola József.
„Az egészségügy vonatkozásában az a legjobb, ha a városban minél több típusú – természetesen szakmailag igazolt – eljárás lehetőségét meg lehet teremteni, hogy ne kelljen egy fehérvárinak máshova elmennie, ha egy ellátásban részesülni szeretne. De azt is tudjuk, hogy minden ilyen egészségügyi eljáráshoz a helyen kívül két további dologra is szükség van: egy jó szakemberre, szakembergárdára és egy megfelelő technológiai színvonalú eszközparkra.” – mondta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki hétfőn délután látogatta meg rendelőjében az érsebész főorvost.
Dr. Mikola József véleménye szerint a köztudatban inkább nedves fürdőként tartják számon a széndioxidos kezelést. Jelenleg hazánkban természetes módon Mátraderecskén élvezhetjük a szén-dioxidos kezelés kedvező hatását, Kapuváron pedig a nagy múltú és betegszámú Érbeteg Rehabilitációs Osztályon szénsavköd-kezelés folyik. A szárazfürdőt - ami segíti az érbetegségek komplex kezelését - csak kevés helyen alkalmazzák, de Székesfehérváron immár elérhető.