Mozgalmas hétvégéje volt a Fehérvár Rugby Club-nak

Mozgalmas és fárasztó hétvégén vannak túl a Fehérvár Rugby Club sportolói. Az FRC súlyemelője, Baranyai Tamás ötödik helyezett lett a szombati Országos Egyetemi és Főiskolás Bajnokságon. Szintén szombaton léptek pályára a Fehérvár Rugby Club kadet és junior rögbisei az Olimpiai Rögbi harmadik fordulójában. Sport program azonban vasárnapra is jutott, hiszen az FRC női rögbi csapata két győzelem mellett két vereséget is elszenvedett a bajnokságban.
2014.04.28. 11:38 |

Szombaton, Budapesten rendezték az Országos Egyetemi és Főiskolás Bajnokságot. A Fehérvár Rugby Club súlyemelője Baranyai Tamás a 77 kg-os súlycsoportban az 5. helyen végzett. Bakos Károly tanítványa öt hibátlan gyakorlatával szakítás: 60, 65, 70 Kg, lökésben 80, 85 Kg-ot teljesített. Gyakorlataival 155 kg-os eredményével öregbítette Baranyai Tamás, a Nyugat Magyarországi Egyetem másodéves hallgatója a mindössze két éves múltra visszatekintő FRC súlyemelő szakosztály eredményességét.

Ugyancsak szombaton rendezték az Olimpiai Rögbi (hetes) harmadik fordulóját Székesfehérváron a Köfém Rögbi pályán kadet és junior korosztályban.

Eredmények:
Kadet FRC - Dorog 21-14
FRC - Esztergom 0 - 54
FRC - Batta 14 - 26 – ezzel az eredménnyel a Fehérvár Rugby Club kadet csapata a harmadik fordulóban a harmadik helyen végzett.

Junior csapat eredményei:
Szeged - FRC 29 - 0 – ez volt a torna legnagyobb meglepetése, hiszen eddig mindig a Fehérvár nyert Szeged ellen.
FRC - Esztergom 17 - 7
Fehérvár - Velence 45 - 0 – A harmadik fordulóban az FRC a második helyet szerezte meg, az utolsó május 17-i negyedik forduló dönti el a bajnoki cím sorsát.

A tornát követően pályára lépet a BRU az Elefántok Vác, a Budapesti Medvék és a Fehérvár Rugby Club fiataljait tömörítő csapat az Extra ligás Battai Buldogok csapata ellen. A tét a Magyar Kupa Bajnoki cím megszerzése volt. A kupa bajnoki címet a papírforma szerint a Battai Buldogok csapata nyerte, míg a BRU vegyes csapata az ötödik lett. Szintén vasárnap lépett pályára a Fehérvár Rugby Club női csapata Budapesten a bajnokság hatodik fordulójában.

Eredmények:
Fehérvár Rugby Club - Vác 24 - 12/ 12 - 5
Pontszerzők: Huszti Katalin 10, Kis Fanni 10, Pap Helga 4 pont

Fehérvár Rugby Club - Abrud Románia 7 - 17/ 7 - 12 – A mérkőzésen megsérült Pap Helga az FRC irányító játékosa, így hamar eldőlt a mérkőzés.

Fehérvár Rugby Club - Agárdi Angyalok 33 - 15 /21 - 5
Pontszerzők: Huszti Katalin 15., Sándor Sára 10., Kis Fanni 8 pont.

Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 10 - 24 / 5 - 12
A Pap Helgát nélkülöző, irányító játékos nélkül maradt fehérvári csapat jól kezdett Kiss Fanni elfutásával 5 – 0-ás vezetést szerzett. Ezt követően két fogáshiba folytán az Battai csapat 12 - 5-re elhúzott. A második félidőben fokozta előnyét a Battai Bulldogok, akik újabb két célt szereztek, erre csak Huszti Katalin öt pontja volt a válasz. A Magyar bajnoki cím sorsa így a hátralévő két bajnoki fordulón fog eldőlni. Szerencsére a fordulón körbeverés volt: a Vác megverte a Battát, a Fehérvár a Vácot, a Batta a Fehérvárt, így nem módosult jelentősen a tabella.