-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Műanyag-újrahasznosító üzemet épít az SP Hungary Zrt. Székesfehérváron
A fejlesztést a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program 282 millió forintos támogatásával valósítják meg. A 15-20 fős üzemben a cég saját termelésében keletkező, valamint szelektíven gyűjtött hulladékokat, köztük pet palackokat dolgoznak fel.
A 2020-ban 76 dolgozót foglalkoztatott SP Hungary Zrt. árbevételének legnagyobb része műanyag hulladékgyűjtők gyártásából származik, és jelentős a gyeprácsokból, bérgyártásból származó bevétel. A cég elődje, a Sárrét-Plast Kft. - amely 2016-ban alakult zrt.-vé, és 2020-tól működik SP Hungary Zrt. néven - 2015-ben felvásárolta a 60 éves ipari múlttal rendelkező Dombóvári Műanyagipari Kft.-t. A cég idén sárbogárdi tevékenységét Dombóvárra költöztette, ahol négyezer négyzetméteres üzem működik.
A társaság 2019-ben 2,08, 2020-ban 2,18 milliárd forint nettó árbevételt ért el 126, illetve 434 millió forint adózott eredménnyel. A zrt. gyártásvezetője közölte, idén a tervek szerint elérik a 2,5 milliárd forint nettó árbevételt, az új székesfehérvári üzem működésétől 500-600 millió forint többletárbevételt várnak.