Múlt, jelen, jövő - harmincéves fennállását ünnepelte a MACHER Zrt.

Három évtizedes fennállását ünnepelte szerdán a MACHER Gépészeti és Elektronikai Zrt. a Hotel Magyar Királyban. A Múlt, jelen, jövő című nagyszabású eseményen Lehrner Zsolt alpolgármester gratulált Székesfehérvár Önkormányzata nevében az 1991-ben családi vállalkozásként indult cégnek, amely mára a város gazdaságának egyik meghatározó, példamutató, közel 100 főt foglalkoztató szereplőjévé nőtte ki magát.
2021.11.03. 21:12 |
Múlt, jelen, jövő - harmincéves fennállását ünnepelte a MACHER Zrt.

A MACHER Gépészeti és Elektronikai Kft-t 1991-ben, háromfős családi vállalkozásként indította el Macher Endre és felesége, Márta.

Endre 1946-ban kitelepített nagybátyja, a pusztavámi Macher János a rendszerváltáskor tért haza Magyarországra, ő egy családi házat biztosított alaptőkeként a vállalkozás elindításához. Innen fejlődött ki a cég, amely 2016-ban lett Zrt., ma már közel 100 főt foglalkoztat.

A cég fő profilja a konfekcionált kábelek és az elektromechanikai rendszerek gyártása, folyamatos fejlesztéssel és innovatív megoldások kidolgozásával. A termékeket főként az orvosdiagnosztikában, az ipari elektronikában, a védelmi iparban és a speciális gépjárműveknél használják fel. A szakmai tudás és a folyamatos fejlesztések teszik lehetővé nagy hozzáadott értéket képviselő termékek komplex gyártását.

„Vajon mit adhat a MACHER a 30. születésnapján a jövőnek? A folyamatos megújulást, innovációt, ami eddig is jellemezte a céget. A múlt biztos alapot jelent a jövő felé, mert csak akkor tudunk bátran előre nézni, ha ez az alap szilárd. A 30 év bebizonyította, hogy van mire építkeznie a MACHER Zrt-nek. 1991-ben egy száz négyzetméteres családi házban indított családi vállalkozás mára 2.500 négyzetméteres, zöldmezős beruházásként létrehozott üzemcsarnokban, a legkorszerűbb technológiák fogadására alkalmas infrastruktúrával vág neki a következő 30 évnek.” – olvasható a cég sajtóközleményében.

A részvénytársaság ma már a hazai mellett 50 százalékban export piacra termel, öt európai országban – Németország, Dánia, Spanyolország, Svájc, Franciaország – közvetlen beszállítóként van jelen. Az idei év célja, amely most már láthatóan megvalósul, hogy az árbevétel a pandémia előtti 1 milliárd forinthoz képest 15 százalékkal növekedjen. A versenyképesség érdekében az idei évben a beruházás értéke meghaladja a 100 millió forintot.

A társaság a társadalmi felelősségvállalásra is nagy hangsúlyt fektet, egyrészt a munkavállalók felé, másrészt a külső környezet felé. Ez nem csupán anyagi támogatást jelent, hanem a megváltozott munkaképességű emberek munkába illesztését, a fiatalok pályaorientációját, a duális képzésbe való bekapcsolódást, valamint különböző támogatásokat. Az elmúlt 30 év sikerét a megrendelői vevőhűség, társadalmi oldalról pedig a számtalan kitüntetés - Családbarát Munkahely, Üzleti Etikai Díj, Nemzeti Minőség Díj – igazolja vissza.

A jubileumi ünnepségen Dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára köszöntötte a jubiláló céget. „Ma tanúi lehetünk egy sikeres, erős és folyton növekvő, előrelépő magyar vállalkozásnak, amely büszke arra, hogy az elmúlt harminc évben Székesfehérváron munkavállalók százainak nyújtott és nyújt megélhetést… A cégnek már az elmúlt harminc éve is példaértékű, hiszen a hagyomány és hazaszeretet mindvégig legalább akkor szerepet játszott, mint az innováció és a technológiai fejlődés. 2010 óta a kormány támogat minden olyan vállalkozást, amely otthonának tekinti hazánkat, és amely itthonról kívánja meghódítani a világpiacot.” – fogalmazott az államtitkár.

Székesfehérvár Önkormányzata és polgármestere, dr. Cser-Palkovics András nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte a jubiláló céget. Mint mondta: „A MACHER Zrt. családbarát munkahelyként meghatározó szerepet tölt be Székesfehérvár gazdaságában, komolyan veszi a folyamat-orientált, közösségközpontú munkavégzést, a csapatmunkát és a társadalmi felelősségvállalást. A város gazdaságának működésében nemcsak adófizetőként vállal szerepet: a helyi KKV-k közül elsőként csatlakozott a duális műszaki felsőoktatási képzéshez, alapítótagja a KÉPES programnak. Az ezredforduló óta tudatosan foglalkoztat fogyatékossággal élő, megváltozott munkaképességű embereket, hozzásegítve őket ahhoz, hogy sikeresen helyezkedjenek el a nyílt munkaerőpiacon.”

A 30. évforduló egy új mérföldkő a szervezet életében. A Zrt. vezérigazgatói pozícióját a több éve projektmenedzserként, majd értékesítési menedzserként dolgozó egyik tulajdonostárs, az alapítók egyik gyermeke, Macher Gábor veszi át. Az alapítás óta dolgozó cégvezető pedig a jövőben az elnöki pozíciót tölti be.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.