-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Munkák a jövőben - születőben lévő műszaki foglalkozásokkal ismerkedhettek a diákok
A diákok UX designerként készíthettek ételrendelős applikációt, belekóstolhattak a videójáték fejlesztés alapjaiba, megismerhették a drónok sokszínű felhasználását, a robotok világát, de a környezetvédelem, fenntarthatóság is szóba került a környezetmérnök munkáján keresztül.
Mesterséges intelligencia fejlesztő, drónszakértő, robot programozó, környezetmérnök - csak néhány ízelítő abból a tíz új foglalkozásból, amelyekkel ma ismerkedhettek meg a diákok a Titkok Házában. A "S.T.E.A.M. munkák a jövőben" című pályaorientációs eseményen, az Óbudai Egyetem és a Titkok Háza olyan munkakörök iránt próbálták felkelteni az 5-8. osztályosok figyelmét, amelyek éppen most vannak kialakulóban. Ezeken a területeken dolgozó szakemberek mutatták be a 10-12 fős csoportoknak, hogy miből is áll a munkájuk, mit csinál egy videójáték fejlesztő vagy egy 3d nyomtatás specialista.
"A XXI. század legmodernebb technikája már mindennapos itt a fehérvári gazdaságban." - emelte ki köszöntőjében dr. Cser-Palkovics András.
Székesfehérvár polgármestere arról is beszélt, hogy a most bemutatott szakmákat is meghaladhatja a technológia pár éven belül, de az ezekhez szükséges készségek a jövőben is fontosak lesznek.
Prof. dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Régia Műszaki Karának dékánja a tanulás fontosságát hangsúlyozta, és elmondta, hogy egyetemként fontosnak érzik, hogy az új, még kialakulóban lévő szakmákat, tudományterületeket felkarolják.
A diákok a 10 szakma mindegyikéből kaphattak ízelítőt a délutánig tartó programon.
A házigazda Titkok Háza részéről dr. Zugor Zsuzsanna köszöntötte a diákokat, és elmondta, hogy a 2019 februári nyitása óta, különböző képzéseikkel már több mint 11.000 tanulónak mutathatták meg a természettudományos szakmák sokszínűségét, és ez a célja a mai rendezvénynek is, hogy új szakmákat ismerhessenek meg a diákok. Külön kiemelte, hogy a gyorsan változó technológiai környezetben különösen fontos az élethosszig való tanulás és az új szakmák, ismeretek felé való nyitottság megőrzése.